Bakan Soylu Uyardı: Kimse Kusura Bakmasın Ama..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı trafik kontrolünde basın mensuplarına önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Soylu emniyet kemerinde denetimlerin artacağını söyledi.

Bakan Soylu Uyardı: Kimse Kusura Bakmasın Ama..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan trafik cezaları ile ilgili önemli açıklama geldi. 

İstanbul 'dan helikopterle Susurluk 'a geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , burada trafik denetimine katıldı ve vatandaşlarla bir müddet sıhbet etti. Polis uygulama noktasında "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında yapılan uygulamaya katılan Bakan Soylu, yetkililerden bu konu hakkında bilgiler aldı.

Trafik kazalarının, bayram tatilinin ilk gününden bu yana yaşandığını söyleyerek açıklamasına başlayan Bakan Soylu, "Ölümlü kaza oranımız düştü. Ölümlü kaza sayımız da düştü ama aynı olayda meydana gelen ölüm sayımız maalesef arttı. Hem geçen seneyle aynı oranda gidiyoruz hem de son 10 yılın ortalamasıyla aynı oranda gidiyoruz. Dün akşam itibarıyla maalesef 99 kaybımız söz konusu. Bunların büyük bir bölümü yüzde Betticket 40 civarı şehirlerarası yollarda, yüzde 30 civarı şehir içi yollarda, geri kalan bölümü de kırsal dediğimiz alanlarda, köy yollarında veya şehir ve köyleri birleştiren yollarda meydana geldi. Bu sene enteresan bir gelişme de maalesef yaya ölümlerinde oldu. Yani yüzde 17, yüzde 18 civarında oldu, böyle bir tablo beklemiyorduk." dedi.

EMNİYET KEMERİ DENETİMİ SIKILAŞACAK

Emniyet kemeri kontrollerinin sıkılaşacağını söyleyerek açıklamasını sürdüren  Bakan Soylu, "Vatandaşlara bir haberim daha olacak. Darılmaca gücenmece yok. Bu acıları bir daha çekmek istemiyoruz. Bayramdan sonra özellikle emniyet kemeri konusunda sıkı tedbirler uygulayacağız. AB standartlarına uyma konusunda arkadaşlarımıza net talimatım var. Bu konuda cezaysa ceza. Kimse darılmasın, gücenmesin." sözleri ile açıklamasını sonlandırdı.

Kamubulteni.com  | Ankara