Bahçelievler Belediyesi'ne Memur Alınacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları

İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanlığı'na memur alımı için başvuru tarihleri ve şartları belli oldu.

Bahçelievler Belediyesi'ne Memur Alınacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları

İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanlığı'na memur alımı için başvuru tarihleri ve şartları belli oldu.

27 Ocak 2021 Çarşamba 20:28
Bahçelievler Belediyesi'ne Memur Alınacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları

Resmi gazete'de dün yayımlanan ilanda Bahçelievler Belediye Başkanlığı'na memur alınacağı, ilgili alım için başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra unvanlara göre belirlenen şartları da yerine getirmesi gerektiği kaydedilirken, başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar ile özel şartlar da resmi duyuruda yer aldı. Buna göre adaylarda aranacak genel ve şartlar aşağıdaki gibi sıralandı: 

lan edilen memur ve zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir;
a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap,  rüşvet,  hırsızlık,  dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüyü  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d) Erkek  adaylar  için  askerlik  durumu  itibariyle;  askerlikle  ilgisi  bulunmamak  veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
g) Hangi  kadroya  başvuru  yaptığına  dair  dilekçe  (Her  aday  eğitim  durumuna  göre  ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır).

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
a) İlan edilen unvanlar için mezun  olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle  ilgili  olarak  2020  yılı  Kamu  Personeli  Seçme  Sınavından  (KPSS)  alım  yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak,
b) Daha   önce   çalıştığı   kamu   kurum   ve   kuruluşlarından   disiplinsizlik   veya   ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
c) Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin
(A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre,  kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+ -) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d) Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

3) BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:
Sınava  girmek  isteyen   adayların   http://www.bahcelievler.bel.tr   resmi   internet   adresi üzerinden temin edecekleri başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Bahçelievler Belediyesi'ne memur alımı için başvuruların 8 Mart 2021 tarihinde başlayacağı belirtilirken, başvuruların 12 Mart'ta sona ereceği, başvuru sürecine dair detayların ilgili kurumun resmi sayfasından öğrenilebileceği belirtildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ayşe 2021-01-28 11:25:20

Sabıkalı olan biri özel sektörde iş bulamıyor.Yasa gereği kamu sektörü eski hükümlü çalıştırma zorunluluğu var ama verilen her ilanda sabıkası olan vatandaşlara engel koyuluyor.Hizmetli memur alımına başvurmak istiyorum.Tck 53. Madde engeli çıkıyor.Bu insanlar ne yapacak.Belediyelerde kamu sektörü onlarda alım yaparken bu engeli önümüze koyuyor Hiç bir yere başvuru yapamıyoruz