Bahçeli'den Flaş Yerel Seçim Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazı sonrası Alpaslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'den Flaş Yerel Seçim Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı 'nın ilk günü Alparslan Türkeş' in kabrini ziyaret etti.

Bayram namazı sonrası gerçekleştirdiği ziyaretinin ardından bölgede hazır bulunan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Trump ile ilgili gelen soruya, "Brunson'ı bizden daha fazla sevenle bizim işimiz yok" dedi. Yerel seçimlerin erken olup olmayacağıyla ilgili de konuşan Bahçeli, "Bunu gündeme getirmek doğru değildir. Bu kaosa sürükleme olur" şeklinde cevap verdi. 

Bahçeli, basın mensuplarına açıklamaları şu şekilde sürdürdü:

"Milletimiz olarak da bayramı coşkuyla arzusu taşırdık. Ama İslam coğrafyası olsun, Türkiye olsun önemli sıkıntılar, hüzünlü günler yaşadığı için bu bayramın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günler çok daha güzel olacaktır.

YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI

"Şu an Türkiye çok önemli ekonomi ve siyasal sorunları yaşadığı bir ortamda, bazı çevreler seçimi gündeme getiriyorlar. Mahal idareler seçimini gündeme taşıyorlar. Bu doğru değildir. Neden doğru değildir? Geçmişte erken seçimi düşünen bir siyasi hareket Vevobahis olarak genel seçimlerde her zaman ifade ettiğimiz şekliyle ama şimdi 31 Mart 2019'da en geç mahal idareler seçimlerinin yapılması lazımdır. Bunu seçim takvimiyle ilişkilendirdiğinizde, 1 Ocak 2019'da mahal idareler seçim takvimine girmiş olacaktır.

Hal böyle olunca, zaman çok dardır. Hele hele her partinin 20 bine aşkın belediye başkanı, meclis üyesi, il genel meclis üyesi seçtirdiği bir seçimi daha kısaltmak, tamamen Türkiye'yi bir kaosa sürüklemek olur. Bunun için mahal idareler seçimi zamanında yapılmalıdır. Siyasi partiler arasında ittifak söz konusu olmaz. Çünkü her ilçe ve beldede ortaya çıkmış olan adaylar, ya akrabalarıyla, ya köylüsüyle bir dayanışma içerisinde bulunarak seçimi sürdürmektedir. Bunlar içinde değişik partilerden insanlar da bulunmaktadır. Yani doğal bir ittifak adayın ve belediye meclis üyesi insanların varlığıyla sağlanmaktadır."

Kamubulteni.com  | Ankara