Arefe ve Ramazan Bayramı Hava Durumu Açıklandı-O Şehirlerde Bayramda Yağmur

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı ve Ramazan Bayramı Arefesi ile Ramazan Bayramı 'nda ülke genelinde havanın nasıl olacağına yer verildi. Buna göre bayramda bazı şehirlerde sağanak yağmur etkili olacak. İşte Ramazan Bayramı 'nda hava durumu.

Arefe ve Ramazan Bayramı Hava Durumu Açıklandı-O Şehirlerde Bayramda Yağmur

Meteoroloji bayramda hava durumunu açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında , 4 Haziran 2019 günü başlayacak Ramazan Bayramı 'nda ülke genelinde havanın nasıl olacağını belirtti.

İşte MGM resmi sayfası aracılııyla yayımlanan duyuru:

Yurdumuz üzerinde etkili olan sıcak hava dalgasının bayram tatili süresince özellikle yurdumuzun iç ve doğu bölgelerinde etkili olmaya devam edeceği, hava sıcaklıklarının Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de mevsim normalleri civarında diğer bölgelerimizde ise normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

GENEL OLARAK PARÇALI BULUTLU- BAZI BÖLGELERDE KISA SÜRELİ SAĞANAK

Bayram tatili süresince ülkemizde havanın genellikle parçalı ve az bulutlu geçmesi beklenirken, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi, İç Ege ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde öğleden sonraları kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görülebileceği tahmin ediliyor.

NÜFUSUN ARTACAĞI O BÖLGELERDE YAĞMUR YOK

Bayram tatili süresince nüfus yoğunluğunun artması beklenen Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde yağış beklenmiyor. Bu bölgelerimizde havanın genellikle az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bazı merkezlerimizde Arefe günü ve Bayram süresince beklenen hava durumu ile günün en yüksek sıcaklarının ise şöyle olacağı tahmin ediliyor:

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara’da havanın genellikle az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı çok bulutlu ve kısa süreli mevzi gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, en yüksek hava sıcaklıklarının 28-31 derece civarında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul’da yağış beklenmiyor, genellikle az bulutlu öğleden sonraları parçalı bulutlu geçeceği ve en yüksek hava sıcaklıklarının 26-28 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İZMİR HAVA DURUMU

İzmir’de yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği, en yüksek hava sıcaklıklarının ise 30-32 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

ANTALYA HAVA DURUMU

Antalya’da da yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği, en yüksek hava sıcaklıklarının ise 27-29 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İŞTE BAYRAM ÖNCESİ VE BAYRAM GÜNLERİNDE HARİTALI HAVA DURUMU

2 HAZİRAN 2019 PAZAR HAVA DURUMU

2 HAZİRAN 2019 PAZARTESİ HAVA DURUMU- RAMAZAN BAYRAMI AREFE GÜNÜ

3 HAZİRAN 2019 SALI HAVA DURUMU-RAMAZAN BAYRAMI 1. GÜN

3 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA HAVA DURUMU-RAMAZAN BAYRAMI 2. GÜN

3 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE HAVA DURUMU-RAMAZAN BAYRAMI 3. GÜNÜ-SON GÜN