Adli Tıp Kurumu Sözlü Mülakatları 30 Temmuz'da Başlıyor

Adli Tıp Kurumu sözleşmeli kamu personeli alımı sözlü mülakatları 30 Temmuz günü başlıyor. Sözlü mülakatla ATK'ya 200 personel alımı yapılacak.

Adli Tıp Kurumu Sözlü Mülakatları 30 Temmuz'da Başlıyor

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı sözlü mülakatları başlıyor.

Adli Tıp Kurumu, Haziran ayında yayımladığı ve başvurunu aldığı ilanında en az lise mezunu adaylar arasından KPSS 70 puan şartı ile 200 adet sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Farklı kadrolara yapılacak personel alımı için sözlü mülakata girmeye hak kazananlar ise geçtiğimiz ayın sonunda yayımlandı. Listenin yayımlanmasının ardından sözlü mülakat tarihleri de 13 Temmuz günü adaylara duyruldu. 

Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan duyuruda sözlü mülakat tarihleri ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

Adli Tıp Kurumu Taşra Teşkilatında 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli Klasbahis personel statüsünde istihdam edilmek üzere; ilan edilen pozisyonlara yapılan başvurular Başkanlığımızca incelenmiş ve sözlü sınavlara girmeye hak kazanan adaylara ilişkin listeler 13 Temmuz 2018 tarihinde Adli Tıp Kurumu internet sitesinden yayımlanmıştır. 

Yayımlanan listelerdeki pozisyonlar için sözlü sınav tarihleri EK’te belirtilmiş olup, Adli Tıp Kurumu Başkanlığının İstanbul Bahçelievler’deki merkez binasında yapılacak olan sözlü sınavlara katılmak üzere adayların resmi kimlik belgeleri ile birlikte belirtilen gün ve saatte hazır bulunmaları gerekmektedir. 

30 TEMMUZ'DA MÜLAKATLAR BAŞLIYOR

Sözlü mülakatlar illere göre ayrı tarihlerde yapılacak. İlk mülakatlar 30 Temmuz'da başlayacak ve sözlü mülakatlar Eylül'e kadar devam edecek.

Mülakat tarihleri için lütfen

Kamubulteni.com  | Ankara