Adıyaman Şehitlerinden 3'ü Dost Ateşi ile Şehit Oldular

Adıyaman'da şehit olan askerlerimiz ile ilgili kahreden bir son dakika açıklaması geldi. Edinilen bilgilere göre 4 şehidimizin 3'ünün dost ateşi ile şehit olduğu öğrenildi.

Adıyaman Şehitlerinden 3'ü Dost Ateşi ile Şehit Oldular

Tüyleri diken diken eden haber bugün Adıyaman oldu. Adıyaman'da 4 kahraman askerimiz şehit oldu 5 askerimiz de yaralandı.

Bölgeden alınan ilk bilgilerde bölücü hainlerin geçtiğimiz gün mermer ocağını ateşe veren hainler olduğu öğrenildi. Bu hainleri yakalamak ve etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyonda bugün çatışma çıktı ve çok sayıda askerimiz yaralandı. Yaralanan askerlerimizden 4'ü şehit oldu. Ancak Adıyaman Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklaması kahretti. Şehit olan askerlerin 3'ünün dost ateşi ile yanlışlıkla şehit olduğuna yer verildi.

TERÖRİST SANDILAR ATEŞ ETTİLER

Adıyaman Valiliği tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Adıyaman-Merkez Kuyucak Köyü bölgesine diğer Kralbet güvenlik güçlerine takviye için gelen kahraman Jandarmamızın zırhlı aracına, daha önce yola yerleştiren 'eyp' infilak ettirilmesiyle 1 kahraman Jandarmamız olay yerinde şehit olmuştur.

Bölgede bulunan diğer güvenlik birimlerimiz yaralı Jandarmalarımızı sivil araçla olay yerinden tahliye etmeye çalışırken,bölgede bulunan diğer güvenlik görevlilerimiz sivil aracı terörist unsurların olduğunu zannederek ve olay yerinden kaçmaya çalıştığını düşünerek, güvenlik birimlerimizin bulunduğu sivil araca ateş açması sonucu maalesef dost ateşiyle kazaen 3 kahraman evladımız şehit olmuştur. Şehit olan 4 Jandarmamıza Allah'tan rahmet kederli ailelerine sabır diliyoruz.

Olayla ilgili adli ve idari tahkikat yapılmakta olup, 8 şüpheli gözaltına alınmıştır. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kamubulteni.com  | Ankara