7 Yaşındaki Kıza İcra Geldi: Memurlar Alıp Götürdü

Zonguldak'ta meydana gelen olayda, velayeti babasında olan ve annesine gitmek istemeyen 7 yaşındaki kız icra memurları tarafından alındı.

7 Yaşındaki Kıza İcra Geldi: Memurlar Alıp Götürdü

Zonguldak'ta ilginç bir olay meydana geldi.

Edinilen son dakika bilgilerine göre 38 yaşındaki Ramazan Yıldırım, 7 yaşındaki kızları Z.Y.'nin boşandığı karısına teslim etmek üzere icra memurları tarafından el konulmasını görüntüledi.

Pedagog tarafından bu şekilde alınmaları uygun değil şeklinde tutanak tutulmasına rağmen icra memurları tarafından alınarak götürülen kızının görüntülerini çeken baba, bu görüntüleri sosyal medya üzerinde paylaştı. Baba Yıldırım, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Çocuğumun sağlıklı bir şekilde alınmadığını, uzmanında bunu dediği halde kızımın psikolojisi düşünülmeyerek bu şekilde alınmasının doğru olmadığını söyledim. Benim çocuğum bir eşya gibi alındı. Çocuklar eşya değil" ifadelerini kullandı.

31 Mayıs günü Zonguldak Aile Mahkemesinde şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanan çiftin kızları Z.Y.'nin velayeti babaya verildi. Anenye ise çocuğunu her ayın belirli günler igörümesine izin verildi. Temmuz ayında da bir ay boyunca anneleri tarafından görülmesine izin Oslobet verilen kızı, Temmuz'un gelmesi ile anne almak istedi. Z.Y. ise, babasının iddialarına göre annesine gitmek istemedi. Kızının istemediğini eski eşşne ileten Yıldırım, kızının psikolojisinin bozulacağını ve bu nedenle kızını vermek istemediğini söyledi.

Anne ise bu durum karşısında şikayetçi oldu. İcra Müdürlüğü ise şikayeti değerlendirdi ve yasa gereği polis iel pedagog eşliğinde eve gitti. Çocuğunun Kur-an kursunda olduğunun öğrenilmesi ile ekipler kursa gitti ve kızı dışarı çıkardı. Kızı dışarı çıkarak ekipler onu icra memurlarına teslim etti ve icra memurları kızı annesine götümek istedi. Pedagog'un bu şekilde götürülemez ifadelerine rağmen götürülen küçük kızın bu anları, babasının çektiği görüntülere yansıdı. 

Görüntülerde baba, "Çocuğum şu anda zorla alınıyor. Toplumdaki insanı toplumdan uzaklaştırmak için uğraşıyorlar. Çocuğumun psikolojisinde bir şey olursa, hepinizden şikayetçiyim. Mesuliyet size aittir. Çocuğumu zorla götürmeyin" ifadelerini kullanıyor.

Kamubulteni.com  | Ankara