3 Ülkeye Daha Giriş Çıkışlar Korona Virüsü Nedeniyle Durduruldu (Habur Sınır Kapısı Kapatıldı mı?)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklaması yaptı ve 3 ülkeye daha uçuşların iptal edildiğini söyledi. Peki Habur kapandı mı?

3 Ülkeye Daha Giriş Çıkışlar Korona Virüsü Nedeniyle Durduruldu (Habur Sınır Kapısı Kapatıldı mı?)

Habur sınır kapısı kapatıldı iddiası.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklaması yaptı. Bakan Koca, 3 ülkeye daha uçuşların iptal edildiğini söyledi. 

Bakan Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

"Bilim Kurulumuzun önerileri doğrultusunda Ulaştırma ve Altyapı, Dışişleri, İçişleri ve Ticaret Bakanlıklarımızla koordinasyon halinde yeni bir tedbir daha uygulamaya konuldu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye ile İtalya, Türkiye ile Güney Kore, Türkiye ile Irak arasında gidiş-geliş tüm yolcu uçuşları tedbiren durdurulmuştur.

Ayrıca Irak ile kara sınırlarımız da araç ve yolcu geçişine kapatılmıştır. Uygulama mevcut koşullara bağlı ve geçicidir. Ülkemizde bugüne dek endişe verici bir durum ortaya çıkmamıştır."

HABUR KAPANDI MI?

Bu açıklama sonrası binlerce kişi, Habur Sınır kapısının kapatılıp kapatılmadığını araştırmaya başladı. Ancak Bakan Koca, yolcu uçuşlarının gidiş geliş olarak kapatıldığını söyledi. Habur sınır kapısı için bir açıklama yapılmadı.