2 Ay Yatarak Para Kazanma Şansı: 100 Bin TL ile Personel Alımı Başvurusu Başladı

Avrupa Uzay Ajansı tarafından bir açıklama yapıldı ve 2 ay yatacak personel alımı yapılacağına yer verildi. Açıklamada , astronotların vücutlarının yerçekimsiz ortamdaki değişimlerinin incelenmesi için projenin yapılacağına yer verildi. İşte detaylar ve başvuru bilgileri.

2 Ay Yatarak Para Kazanma Şansı: 100 Bin TL ile Personel Alımı Başvurusu Başladı

2 ay yatacak personeller aranıyor.

NASA ve Avrupa Uzay Ajansı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, yaşları 24 ile 55 arasında olan 12 kadın ve 12 erkek olmak üzere toplamda 24 personel alımı yapılacağına yer verildi. 2 ay boyunca yatacak personellere toplamda 100 bin TL verilecek. Artificial Gravity Bed Rest Study (Yapay yer çekimli yatak istirahatı çalışması) ile, uzay ajansları, yer çekimsiz ortamda , insan vücudunda yaşanabilecek gelişmeleri, değişimleri ve tepkileri inceleyecek.

Fransa merkezli Medes kliniği ile iş birliği yapan ESA, bu proje ile astronotların uzayda vücutlarındaki durum değişimlerini inceleyeceği öğrenildi. 2 ay boyunca sürekli olarak yatacak personeller, yemek yeme, duş alma, tuvalet ve diğer tüm ihtiyaçlarını yattıkları yerden giderecek. 

Kadın erkek diğer adaylar bu sayfada: Bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

89 GÜN BOYUNCA YATACAKLAR

89 gün sürecek programda, İilk 6 gün alışma süreci geçirecek, 60 gün yalnızca yatacak ve son 14 günde de normal hayatlarına geri dönecekler. Bu 14 günlük süreçte normal hayata geri dönebilmek için astronot rehabilitasyonu verilecek.

Araştırmacılar, programa katılacaklar için yaptığı açıklamada "Zamanlarını online kurslara katılıp yeni şeyler öğrenerek geçirebilirler ya da dizi izleyerek de geçirebilirler. Onların tercihi." dedi.

Edinilen bilgilere göre bilim insanları, psikologlar, terapistler ve doktorlar , 2 ay boyunca yatacak personelleri rahat ettirmeye çalışacak.

Katılımcılar, 60 günlük yatma süresinde günde bir kere 30 dakika boyunca "insan santrifüjü"nde zaman geçirecekler. Bu merkezkaç kuvveti ile sizi durmadan döndürecek bir alet. Bu sayede yerçekimsiz ortam test edilirken aynı zamanda vücuttaki sıvıların olması gereken yere gitmesi sağlanacak.

Ayrıca adayların kilo almaması için de yemekler beslenme uzmanları tarafından gerekli besin değerleri ayarlanarak verilecek.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

Avrupa Uzay Ajansı tarafından yapılan açıklamada başvuruların bugün başladığı ve Mayıs ayına kadar devam edeceğine yer verildi.

https://dlr-probandensuche.de/

Yapılan açıklamada başvuruların yukarıdaki adresten yapılacağına yer verildi. Başvurular 24 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek ve katılımcılar Eylül ayında projeye alınacak.

Diğer adaylar bu sayfada: TIKLA KATIL

Peki sizbu işe başvurur muydunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.