2021 Yılının İlk Asker Alımı İlanı Yayımlandı: MSB Subay Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılının ilk subay alımı ilanını yayımladı. Konu ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi üzerinden kılavuz yayımlandı ve başvurular alınmaya başladı.

2021 Yılının İlk Asker Alımı İlanı Yayımlandı: MSB Subay Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılının ilk subay alımı ilanını yayımladı. Konu ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi üzerinden kılavuz yayımlandı ve başvurular alınmaya başladı.

15 Ocak 2021 Cuma 14:55
2021 Yılının İlk Asker Alımı İlanı Yayımlandı: MSB Subay Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı subay alımı ilanı yayımladı.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi resmi internet adresi üzerinden son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada hukuk sınıfı subay alımı ilanına yer verildi. 926 sayılı TSK Personel Kanunu kapsamında, hukuk fakültelerini bitiren ve kılavuzun müteakip bölümlerinde açıklanan şartları sağlayan kadın ve erkek adaylar arasından personel alımı yapılacağına yer verildi. 

Askerler, ve asker alımına başvuracak Kadın erkek adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

MSB subay alımı ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

(a) Türk vatandaşı olmak,

(b) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

(c) Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden, firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından, 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkum olmamak ya da soruşturma veya kovuşturma altında bulunmamak,

(ç) Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisaklı bulunmamak,

(d) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,

(e) Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak,

(f) Subay naspedilmek için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak,

(g) Dış kaynaktan başvuran adaylar için Tablo-1’de yer alan branşlarda Fiziki Yeterlilik Testinde (FYT) başarılı olmak,

(ğ) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak.

Öğrenim ile İlgili Şartlar:

(a) Türkiye’deki hukuk fakültelerinden veya denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden mezun olmak,

(b) Herhangi bir bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek.

Yaş ile İlgili Şartlar

(Sadece dış kaynaktan başvuracak erkek ve kadın adaylar için): 01 Ocak 2021 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

(a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1994 ve daha sonraki tarih doğumlular),

(b) Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1989 ve daha sonraki tarih doğumlular),

(4) Rütbe ile İlgili Şartlar (Sadece iç kaynaktan başvuracak muvazzaf ve sözleşmeli subaylar için): Üsteğmen, yüzbaşı, binbaşı rütbelerinden birinde olmak.

Sağlık ile İlgili Şartlar:

(a) İç kaynaktan başvuru yapan ve seçim aşamalarında başarılı olan adaylardan muvazzaf veya sözleşmeli subay olanlar, 31/10/2016 tarihli ve 2016/9431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde hukuk sınıfı subaylar için belirlenen sağlık şartlarına uygun kararlı sağlık raporunu almak üzere hastaneye sevk edilecektir.

(b) Dış Kaynaktan başvuru yapan ve seçim aşamalarında başarılı olan adaylar, 31/10/2016 tarihli ve 2016/9431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan TSK Sağlık Kurulu Raporu vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından “EK-D Personel Adaylarının Hastalıklara Göre Değerlendirme Çizelgesi (2) No’lu Değerlendirme Sütununa Göre Muvazzaf Subay Olur” kararlı sağlık raporunu almak üzere hastaneye sevk edilecektir.

(c) İç ve dış kaynak temin durumuna göre Yönetmelik esaslarınca Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek sağlık kurulu raporu şartları hastane sevk yazısında belirtilecektir.

(ç) Sağlık Kurulu raporu için başvuran adaylar; sevk edildikleri hastanede bulunan sağlık bilgi sonuçlarının sınav merkezince görülebileceğini kabul etmiş sayılacak, istenen sağlık kurulu raporunu alamayan adaylar seçim aşamalarından elenecektir.

BOY KİLO

BAŞVURU

İlana başvurular internet üzerinden başladı. 

https://personeltemin.msb.gov.tr/

Yukarıdaki linke giderek subay alımı başvurunuzu yapabilirsiniz. İlan metni için TIKLAYIN

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI GELİYOR

Sırada jandarma astsubay alımı var. İlanın Ocak sonu ya da Şubat ayının ilk günlerinde gelmesi bekleniyor. İlan geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Eda 2021-01-15 17:15:03

Kpssiz alım yapın lütfen ya zaten mülakata giriyoruz üniversite mezunuyuz kpss 80 85le kapatıyor yardımcı olun biraz.

Avatar
Ebru 2021-01-15 22:42:38

Bayanlar için asgari boy standardını düşürseniz. Boy kriteri yüzündem basvuru yapamıyoruz :(

Avatar
Soru 2021-01-15 15:15:51

Astsubay aliminin sonuclarini bekliyoruz ne zaman aciklanacak

Avatar
Bozkurt 2021-01-15 15:39:38

Sözleşmeli er ne zaman DENİZ KUVVETLERİ

Avatar
Polatli 2021-02-03 14:39:18

Yasi 30 la sinirlandirin lutfen

Avatar
Polatli 2021-02-03 14:40:50

Yasi 30 la sinirlandirin lutfen

Avatar
Merve 2021-02-03 14:46:38

Kadınlar için asgari boy standartı düşürülmeliiiii

Avatar
Merve 2021-02-03 14:46:57

Kadınlar için asgari boy standartı düşürülmeliiiii