Üniversite Lisans Önlisans Lise 117 Memur Alımı Yapıyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bünyesine lisans, önlisans ve lise mezunu farklı mesleklerden toplamda 117 memur alımı yapıyor. İşte başvuru detayları..

Üniversite Lisans Önlisans Lise 117 Memur Alımı Yapıyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bünyesine lisans, önlisans ve lise mezunu farklı mesleklerden toplamda 117 memur alımı yapıyor. İşte başvuru detayları..

20 Ocak 2023 Cuma 08:23
Üniversite Lisans Önlisans Lise 117 Memur Alımı Yapıyor

Üniversite Lisans Önlisans Lise 117 Memur Alımı Yapıyor

Kamu Üniversitesi personel alımlarına devam ediyor. Son olarak kamu kariyer platformundan yayımlanan ilana göre Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bünyesine  lisans, önlisans ve lise mezunu farklı mesleklerden toplamda 117 memur alımı yapıyor.

Başvuru Şartları aşağıdaki gibi 

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak
 •  İlan başvuru tarihinin son günü itibarıyla en az 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, “Sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak
 • Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi bünyesindeki pozisyonlar için 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı mevzuatta tanımlanmış olan çok tehlikeli işyerinde çalışmaya mâni olmamak
 • Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak
 • Başvuru yapılan pozisyonlara ilişkin ilan niteliklerinde istenilen sertifika ve deneyim belgelerini ibraz etmek, (İlan tarihinden sonra alınan sertifikalar geçerli sayılmayacaktır)
 • Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olmaları nedeniyle KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.
 • 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu sınavlarından Lisans mezunları için KPSS/P3, Önlisans mezunları için KPSS/P93 ve Ortaöğretim (Lise) mezunları için KPSS/P94 puanı esas alınacak olup, EN AZ “50” (ELLİ) TABAN PUAN ŞARTI ARANMAKTADIR.

Başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını 20 Ocak - 3 Şubat 2023 tarihlerinde, http://www.adu.edu.tr/ web adresinde “Duyurular” kısmında bulunan Başvuru Formunu indirerek eksiksiz bir şekilde doldurarak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Binası Zemin Kat Başvuru Ofisine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Başvuru sırasında istenen belgeler 

 • Başvuru Formu, (İlan başvuru tarihleri içinde, http://www.adu.edu.tr/ web adresinde “Duyurular” kısmından temin edilecektir)
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi ya da barkodlu e-Devlet çıktısı,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • KPSS (B) grubu puanını gösterir barkodlu ÖSYM sonuç belgesi,
 • Yukarıdaki tabloda başvuru yapılacak pozisyon koduna ilişkin aranılan nitelikler bölümünde istenilen sertifika ve belgeler, (SGK dökümü ve çalıştığı kurum/kuruluşlardan alınacak kaşe ve ıslak imzalı onaylanmış hizmet belgesi/görev belgesi),
 • 1 adet fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş olacak ve başvuru formuna yapıştırılacak).

Kadro dağılımı aşağıdaki gibi olacak

Son Güncelleme: 20.01.2023 08:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Veidra 2023-01-20 23:01:20

İstenen sertifikalara vs. bakılırsa nokta atışı başvurular olacak gibi.