Mühendis ve Öğretmen Sınıfı Subay Alımı Sonuçları Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada mühendis ve öğretmen sınıfı subay alımı kayıt duyurusuna yer verildi ve kazanan adayların yapacağı işlemlere yer verildi.

Mühendis ve Öğretmen Sınıfı Subay Alımı Sonuçları Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada mühendis ve öğretmen sınıfı subay alımı kayıt duyurusuna yer verildi ve kazanan adayların yapacağı işlemlere yer verildi.

05 Şubat 2021 Cuma 12:21
Mühendis ve Öğretmen Sınıfı Subay Alımı Sonuçları Belli Oldu

Mühendis ve öğretmen sınıfı subay alımı sonuçları açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada öğretmen ve mühendis sınıfı subay alımına başvuruların geçtiğimiz ay tamamlandığı ve başvuru sonuçlarının açıklandığı, yapılan değerlendirmeye göre sonucu başarılı olan, kayıt yapmaya hak kazanan adayların kayıtlarını yapmaları gerektiğine yer verildi. 

İşte sonuç duyurusu:

2020 YILI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE MSÜ/KUVVET KOMUTANLIKLARINDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE DIŞ KAYNAKTAN ÖĞRETMEN VE MÜHENDİS SINIFI SUBAY ADAYI TEMİNİ KAPSAMINDA ÖN KAYIT İLE İLGİLİ İLAN/AÇIKLAMALAR
 Değerli Adayımız;
 1. Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Savunma Üniversitesinde/Kuvvet Komutanlıklarında görevlendirilmek üzere Dış Kaynaktan Öğretmen/Mühendis Subay Temini seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır.Kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, ''... Sınıfında Asil Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız'' şeklinde ifade yazılmış ve kayıt hakkı verilmiştir. KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 10-12 Şubat 2021 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, 6'ncı maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listesinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, istediği Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 12 Şubat 2021 (dahil) tarihi 16.30'a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.
 2. Türk Silahlı Kuvvetleri Öğretmen/Mühendis Muvazzaf Subay temini kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için 10-12 Şubat 2021 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, başvuru esnasında beyan ettikleri telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 6'ncı maddede bilgi verilmiştir. 26 Şubat 2021 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.
 3. Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı ve kayıt hakkı sonlandırılacaktır.
 4. Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.
 5. Kayıt için izlenecek yol:
  a. Kara Kuvvetleri Komutanlığı için;
   Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 10-12 Şubat 2021 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri içerisinde Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığına (İZMİR) şahsen başvurarak ön kayıt yaptıracak ve belirlenecek tarihte eğitime çağrılacaktır. Ön kayıt yaptıran adayların eğitim başlangıcında kesin kayıt için izlemesi gereken yol/işlemler ön kayıt esnasında kendilerine tebliğ edilecektir.
 (1) Ön kayıt için istenen belgeler;
    (a) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, anne-babasına ait nüfus cüzdanı fotokopisi,
    (b) 6 adet biyometrik fotoğraf (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),
    (c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
    (ç) Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı (aile bilgilerini içerir şekilde, e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
    (d) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
    (e) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
    (f) Lisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
    (g) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
    (ğ) Transkript belgesinin fotokopisi,
    (h) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
    (ı) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
    (i) Noter onaylı Taahhütname/Yüklenme Senedi, 
 (2) Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).
Başvuru Adresi : Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığı
   Maltepe Mah. 75.Yıl Cumhuriyet Bulvarı 35310 Güzelbahçe/İZMİR
Telefon No : 0 232 234 24 84/85/86/87
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  b. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için;
 (1) Seçim Aşamalarını başarı ile tamamlayıp KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları 10-12 Şubat 2021 tarihlerinde 09:00-17:00 saatleri arasında Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube Müdürlüğü (Dikimevi/ANKARA)'da yapılacaktır. Bu tarihlerde kayıt yaptırmayan adayların adaylığı sonlandırılacaktır. Adayların kayıt için şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Söz konusu kayıt işlemi ''ön kayıt'' şeklinde olup, kesin kayıt işlemi eğitim birliğine katılışta yapılacaktır.
 (2) Ön kayıt yaptıran adaylar 15 Şubat 2021 günü en geç saat 10.00'a kadar MSÜ Deniz Harp Okulu Heybeliada Yerleşkesi Subay Yetiştirme Okulu K.lığı/Heybeliada-İstanbul adresinde hazır bulunacaklardır.
 (3) Ön kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından adaylar kayıt merkezini terk edeceklerdir. Hiçbir sebeple adayların kayıt merkezinde kalmasına müsaade edilmeyecektir.
 (4) Eğitim için adayların yanında getirmeleri gereken malzemeler aşağıda listelenmiştir.
      (a) Cep telefonu (fotoğraf, video ve ses kayıt özelliği bulunmamalıdır), akıllı cep telefonu ve dizüstü/tablet bilgisayar vb. kesinlikle getirilmeyecektir, 
      (b) Kişisel malzemeler (Ankesörlü telefon için telefon kartı, kol saati, tıraş malzemeleri (elektrikli malzemeler hariç), tıraş çantası (düz lacivert, siyah tonlarında koyu renk), diş macunu/fırçası, şampuan, sabun, sabun kutusu, tırnak makası, pamuk, kolonya vb.),
      (c) Banka kredi kartı veya bankamatik kartı, yeteri kadar para,
      (ç) Mevsime uygun yeterli miktarda siyah ve desensiz çorap, spor için yeterli miktarda beyaz havlu çorap, yeterli miktarda düz beyaz bisiklet yaka kısa kollu spor tişörtü,
      (d) Yeterli miktarda beyaz renkli atlet, fanila ve iç çamaşırı,
      (e) Yeterli miktarda çamaşır yıkama filesi (renkli ve beyazlar için ayrı ayrı olmak üzere 2 adet) ve yeterli miktarda düz siyah renkli reklam içermeyen elbise kılıfı,
      (f) Yeterli miktarda siyah renkli kurşun kalem, defter (en az iki yüz sayfa (tercihen kapağı şekilsiz düz mavi renk olan) kareli metot), mavi renkli tükenmez ve pilot kalem, silgi, küçük not defteri,
      (g) İğne iplik seti (lacivert, beyaz, siyah renklerde dikiş ipliği),
      (ğ) Cep feneri, siyah ve beyaz ayakkabı boyası,
      (h) Yatak kıyafeti (lacivert, siyah tonlarında düz koyu renk pijama takımı), eşofman takımı (lacivert,s iyah tonlarında koyu renk), yağmurluk (lacivert, siyah tonlarında desensiz koyu renk), spor ayakkabısı, terlik, şort (lacivert, siyah tonlarında koyu renk olmak üzere 2 adet),
      (ı) Mayo (Lacivert, Siyah Tonlarında Koyu Renk)
      (i) Yeterli miktarda beyaz/mavi desensiz yüz, ayak ve banyo havlusu,
      (j) Spor Çantası (düz lacivert, siyah tonlarında koyu renk)
      (k) Mevsime göre yeterli miktarda sivil giyecek ve ayakkabı getirilmelidir.
(5) Boş kalan kontenjanlara yedek listeden telefon ve SMS ile aday çağırma işlemleri Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Telefon ve SMS ile eğitime davet edilen adaylar MSÜ Deniz Harp Okulu Heybeliada Yerleşkesi Subay Yetiştirme Okulu K.lığı/Heybeliada-İstanbul adresine katılış yapacaklardır. 26 Şubat 2021 günü saat 17.00'da telefon ve SMS ile yedek aday çağırma işlemleri sona erecektir.
(6) Ön kayıt için adaylar tarafından; aşağıda belirtilen belgeler mavi plastik telli dosya içerisinde ve aşağıdaki sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. (Belgeler delinmeyecek her biri şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir)
      (a) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
      (b) 6 adet vesikalık fotoğraf,
      (c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
      (ç) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
      (d) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
      (e) Mezuniyet Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
      (f) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
      (g) Transkript fotokopisi,
      (ğ) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu,
      (h) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
      (ı) Noter onaylı Taahhütname (Dz.K.K.lığı) 
 (7) Yüklenme senedi kesin kayıt (eğitim merkezine katılış) esnasında düzenlenecektir.
 (8) Bir önceki işyerinden (varsa) SGK ayrılışlarının eğitime katılıştan önce yaptırılması sağlanacaktır.
ÖN KAYIT İÇİN : 
Başvuru Adresi : Dz.K.K.lığı Per.Bşk.lığı Personel Temin Koordinasyon Şube Müdürlüğü
                                                                                      Dikimevi/ANKARA
Telefon No : 0 312 3632212
EĞİTİME KATILIŞ İÇİN :
Başvuru Adresi: MSÜ Deniz Harp Okulu Heybeliada Yerleşkesi Subay Yetiştirme Okulu K.lığı
                                                                                       Heybeliada /İSTANBUL
Telefon No : 0 216 3510072-4101/4103/4110

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  c. Hava Kuvvetleri Komutanlığı için;
  Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 10-12 Şubat 2021 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri içerisinde Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında (Kütahya) şahsen ön kayıt için başvuracaklardır. Bu adaylar için bundan sonra izlenmesi gereken yol/işlemler aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapılacaktır.
(1) Ön kayıt için istenen belgeler;
     (a) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
     (b) 6 adet biyometrik fotoğraf 50X60 mm beyaz fonda desensiz (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),
     (c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
     (ç) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
     (d) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
     (e) Lisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
     (f) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
     (g) Transkript belgesinin fotokopisi,
     (ğ) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
     (h) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
     (ı) Vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı (e-devlet sisteminden alınmış olabilir).
  (2) Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).
  (3) Kursiyer adaylar kayıt işlemine gelirken belgelerinin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.
  (4) Adaylara eğitime başlangıç tarihi ve kesin kayıt işlemleri daha sonra bildirilecektir.
ÖN KAYIT İŞLEMİNİ VERİLEN SÜRE İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRMEYEN ADAYLARIN KENDİ İSTEĞİ İLE ADAYLIKTAN VAZGEÇTİĞİ KABUL EDİLECEK OLUP ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.

Başvuru Adresi : Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı
                                                                    Kütahya
Telefon No : 0 274 271 60 70
BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.

SINAV SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.