MSB PERTEM'den Art Arda 2 Duyuru: Subay Astsubay Alımı Sonuç İlanı

Son dakika haberi: MSB PERTEM 'den art arda iki duyuru yayımlandı ve subay astsubay alımı sonuçları hakkında bilgiye yer verildi.

MSB PERTEM'den Art Arda 2 Duyuru: Subay Astsubay Alımı Sonuç İlanı

Son dakika haberi: MSB PERTEM 'den art arda iki duyuru yayımlandı ve subay astsubay alımı sonuçları hakkında bilgiye yer verildi.

08 Eylül 2020 Salı 19:52
MSB PERTEM'den Art Arda 2 Duyuru: Subay Astsubay Alımı Sonuç İlanı

Son dakika haberi: MSB 'den art arda  duyuru.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Sayfası üzerinden art arda duyurular yayımlandı. Yayımlanan duyurularda Astsubay Meslek Yüksek Okulları sonuçlarına ve Milli Savunma Bakanlığı Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine Askeri Öğrenci Temini 2'nci Seçim Aşamaları Sonuç Duyurusuna yer verildi.

İşte yayımlanan iki duyuru:

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI NAM VE HESABINA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİNE ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ 2' NCİ SEÇİM AŞAMALARI SONUÇ DUYURUSU
 Değerli Adaylarımız;
1. Milli Savunma Bakanlığı nam ve hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine yerleştirilen adayların (Ankara ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazanan tüm adaylar) ikinci seçim aşamaları 04-05 Eylül 2020 tarihlerinde Kara Harp Okulu Komutanlığı /ANKARA' da icra edilmiştir.
2. Sağlık raporu işlemleri devam etmektedir. "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" veya "DİĞER FAKÜLTELERDE ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" kararlı sağlık raporu alan adaylar kayıt hakkı elde edeceklerdir.
3. "DİĞER FAKÜLTE ASKERİ ÖĞRENCİ OLAMAZ" kararlı rapor alan adayların hak kaybına uğramamaları için "2020 YKS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZUNU" dikkatle okumaları ve alt tercihlerine yerleşebilme, ek yerleştirme hakkı verilmesi ve bir sonraki yıl yerleşememiş aday olarak değerlendirilmeleri için kılavuzun MADDE 4.3. esaslarına göre ÖSYM Başkanlığı'na dilekçeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
4. Adayların eksik evrak olması halinde işlemlerini kolayca tamamlamaları için kayıt yaptırmaya gelirken e-devlet şifreleri ile gelmeleri tavsiye edilmektedir.
5. Adayların üniversiteye kesin kayıt işlemleri intibak eğitimi sonunda yapılacak olan yemin töreni sonrasında yapılacaktır.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULLARI ADAYLARI İÇİN  KAYIT İLE İLGİLİ İLAN/AÇIKLAMALAR  BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.
 Değerli Adaylarımız;

1. 2020 Milli Savunma Üniversitesi Astsubay Meslek Yüksekokulları Sonuç İlanı

2. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Astsubay Meslek Yüksekokullarına "Aday Yerleştirme İşlemleri" kapsamında;

    a. Çağrı ve kayıt işlemleri 21/09/2020-04/10/2020 (son tarih 04 Ekim 2020) tarihleri arasında (Cumartesi ve Pazar günleri dahil 14:00'a kadar), 

    b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 05-09 Ekim 2020 (son tarih 09 Ekim 2020) tarihleri arasında yapılacaktır. 

3. 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki "Aday Değerlendirme Puanı Sıraları" ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın "Aday Değerlendirme Puanı Sırası" kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır.

4. 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara "Aday Çağrı Komisyonu" tarafından; 2020-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM'ye ve PERTEM'e belirttikleri ve telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır.

5. Yerleştirme işlemleri süresince gün içerisinde birden fazla çağrı yapılabilecektir.

6. Kendisine MSÜ internet adresi üzerinden çağrı yapılan her aday, ilgili okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağı beyanını 24 saat içinde MSÜ Rektörlüğüne bildirmek zorundadır. Adaylara internetten yapılan çağrı tebligat yerine geçmektedir. Kayıt işlemlerini hızlandırmak amacıyla adaylar telefon numaralarından da aranacaktır. Tercih ettikleri herhangi bir okula yerleşmeye hak kazanmış adaylardan, çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatten itibaren, 24 saat içinde MSÜ?ni arayarak geleceğini beyan etmeyen (çağrı yapıldığı okul için Aday Çağrı Komisyonu tarafından 24 saat içinde 3 defa aranıp ulaşılamayan) adayların "ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR" Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle MSÜ Rektörlüğüne bildiriniz.

7. Aday yerleştirme işlemleri süresince (21 Eylül-04 Ekim 2020) öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi, sırsının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (04 Ekim 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.

8. Ek yerleştirme işlemleri sürecinde ise (05-09 Ekim 2020) intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin icrası ile Astsubay Meslek Yüksekokullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmeleri maksadıyla okullar tarafından günlük olarak veya gün içinde birden fazla kez bildirilecek boş kontenjanlara, Aday Değerlendirme Puanı Sırasına göre sırası gelen aday tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında boş kontenjanı olan okul bulunması halinde ilgili okula yerleştirileceklerdir (Ek yerleştirmede; yerleştirmesi yapılan adayların, sonraki günlerde (09 Ekim 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerinde boş kontenjan oluşması, bu adaylara öncelikli tercihine yerleşme hakkı vermez).

9. Tüm adayların YKS-TYT puanları (ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş), Mülakat ve Fiziki Yeterlilik Testi puanları ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı puanları katkısı ile oluşturulan "Aday Değerlendirme Puanı (ADP)" ve Tercih Durumu'na göre Astsubay Meslek Yüksekokulları sıraları belirlenmiştir. İlgili okul kontenjanlarına göre ilk adaydan başlayarak yerleştirme işlemleri için çağrı yapılacaktır.

10. Aday sıralama listeleri sağlık muayene sonuçları dahil edilmeden düzenlenmiştir. Hastane muayene işlemleri sonucunda "Askeri Öğrenci Olamaz" kararlı sağlık raporu alanlar çağrı listesinde yer alsalar bile ilgili okula kayıt yaptırma hakları bulunmayacaktır.

11. Güvenlik soruşturma işlemleri devam etmektedir.

12. Kara, Deniz ve Hava Astsubay Meslek Yüksekokulları için YKS-TYT puanı 200,000 (ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş) ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için YKS-TYT puanı 150,000 (ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş) taban puan olarak belirlenmiştir. 

Sonuçlar için https://personeltemin.msb.gov.tr/ sayfasını ziyaret edin.

Anahtar Kelimeler:
MSBSubayAstsubayPertem
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Saniye 2020-09-08 20:02:51

Oglum cok istiyordu 6500cu sirada gelirmi acaba