MSB Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı-İşte KPSS Taban Puanları

Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı astsubay alımı sonuç duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyuruda taban puanlara yer verildi.

MSB Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı-İşte KPSS Taban Puanları

Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı astsubay alımı sonuç duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyuruda taban puanlara yer verildi.

20 Ocak 2021 Çarşamba 14:37
MSB Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı-İşte KPSS Taban Puanları

Son dakika : MSB Astsubay alımı sonuçları açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2020 yılı astsubay alımı başvuru sonuçlarının açıklandığına yer verildi.  "MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ 2020 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF ASTSUBAY ADAYI TEMİNİ" başlığı ile yayımlanan sonuç duyurusu şu şekilde:

"1. Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri 2020 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 27 Ocak - 12 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.
2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte saat 08.00'da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.
3. Genel Kültür Sınavına girecek olan adayların (Bando tercihi olanlar) sınavları 27 Ocak 2021 tarihinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde icra edilecektir. Genel Kültür Sınavı sonuçları aynı gün akşam duyurulacak ve başarılı olan adaylara seçim aşamalarına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.
4. Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan her sınıf kontenjanının 10 katı kadar aday KPSS puanına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır. Çağrılan adayların yüzde 20'si KPSS P3 puanına göre, yüzde 80'i de KPSS P93 puanına göre sıralanmıştır.
5. Sınav çağrısı için sınıf bazında taban puanlar belirlenmiştir. Adayların taban puanlarının üstündeki tercihleri dikkate alınacak, belirlenen taban puanların altında puanı olan adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır. 
6. Seçim aşaması faaliyetleri, 
    a. Birinci gün; Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, 
                             Fiziki Yeterlilik Testi (Tüm Adaylar için)
    b. İkinci gün; Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Sınıfı İçin),

7. Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bando ve Merasim Komutanlığı Kirazlıdere/ANKARA adresinde yapılacaktır. Belirtilen tarihlerde sınavlara gelmeyen adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır.
8. Tüm adayların sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
9. Seçim aşaması faaliyetlerinin sonunda, başarılı olan adaylara mülakat sınav tarihleri ayrıca bildirilecektir. Adaylar kendilerine bildirilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde mülakat sınavı için hazır bulunacaklardır.
10. Adaylar, seçim aşamalarına gelirken e-devlet şifreleri mevcut olacak ve Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir. 

11. Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu getirmeyen adaylar "Fiziki Yeterlilik Testi" ne alınmayacaklardır.
12. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
13. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
14. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun adaylıkları sonlandırılacaktır.
15. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
16. Adaylar Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodunun Kare Kodlu çıktısını yanlarında getireceklerdir. Bu kapsamda;
    a. Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacak,
    b. HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi sonrasında sınava alınacak,
17. Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında; sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması, maskelerin usulüne uygun bir şekilde takılması önem arz etmektedir.
18. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

BAŞVURU SONUÇ SAYFASI

19. Ön başvuru sonucunuzu ve sınav tarihinizi görmek için tıklayın
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız.
İlave sorularla ilgili irtibat numarası    : 0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax)                                     : 0 (312) 319 43 67

TABAN PUANLAR

MSB astsubay alımı taban puanları şu şekilde:

Kılavuz için TIKLAYIN

Bilgi alış verişi için  TIKLAYIN

Son Güncelleme: 20.01.2021 14:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mesut 2021-01-20 14:56:35

Yarısı başvurup girmicek yuksek puanli kişiler. Bosu boşuna bizim siramizi alıyorlar

Avatar
Mehmet kahraman 2021-01-20 14:52:51

Girilmiyor ki sonuç ekranina

Avatar
tugay 2021-01-20 14:57:54

sistem çöktü girmiyor ki siteye

Avatar
Nurgül 2021-01-20 14:46:49

KPSS kaldırılmalı

Avatar
Esra 2021-01-20 14:58:30

Burda bile kpss ile iseyse. Biz gençler ne yapsın. Hayattan soğudum.

Avatar
Latif 2021-01-20 15:01:25

Bune saçma iştir ya asker olmak için 80 taban puan nedir ?

Avatar
Kpss kaldırılmalı 2021-01-20 15:06:07

Kpss kaldırılmalı artık. Sürekli bu sınavla mı ugrasacagız biz. Baska sınavlar koyun. Ne kpss ymiş ya

Avatar
Bahadır 2021-01-20 15:08:33

Gene Olmadı...