Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Netleşti

ÖSYM tarafından 30 Haziran ile 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak. Adaylar sonuc.osym.gov.tr adresinden ilgili belgeye erişim sağlayabilecek.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Netleşti

Üniversite hayali kuran milyonlarca genç ve ailesinin merakla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın sonuçları için son günlere girildi. ÖSYM, 2018 Yükseköğretim Kurumları sınav sonuçlarını açıklayacağı tarihi daha önceden duyurmuştu.

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte adayların tercih işlemleri süreci başlayacak. İşte ÖSYM tarafından 2018 YKS'nin sonuç açıklama tarihi. 2018-2019 öğretim yılı için Yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçimi ve tercihlere göre yerleştirilmeleri maksadıyla, ÖSYM tarafından 30 Haziran ile 1 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen YKS'nın sonuçları yine ÖSYM'nin resmi internet sitesi vasıtasıyla 31 Oleybet Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak. Adaylar sonuç belgelerine sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden ya da ÖSYM'nin mobil uygulamasından erişim sağlayabilecekler.

ÖSYM adayların Testlerdeki doğru ve yanlış cevap sayısını, TYT puanı ve başarı sırasını, varsa AYTile YDT puanları ve başarı sıralarını, OBP ve Yerleştirme puanları ile başarı sıralarını açıklayacak. ÖSYM'nin resmi duyurusundan anında haberdar olmak için Kamu Bülteni mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeyi unutmayın.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA