YSK Görevde Yükselme Sınavının Soru ve Cevapları Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, 2 Eylül 'de yapılan YSK sınavının soru ile cevaplarının erişime açıldığına yer verildi.

YSK Görevde Yükselme Sınavının Soru ve Cevapları Yayımlandı

Geçtiğimiz 2 Eylül günü YSK görevde yükselme için sınav yapıldı. Bu sınavın soru ile cevaplarının yüzde 10 'luk kısmı erişime açıldı.

ÖSYM 'den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

TEMEL SORU İLE CEVAPLARIN YÜZDE 10 'U AÇIKLANDI

2 Eylül 2018 tarihinde uygulanan 2018 Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Atama Seçim Müdürü ve Seçim Müdür Yardımcısı Giriş ve Seçim Müdürü ile Şube Müdürü Görevde Yükselme Sınavı (2018-YSK) Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 4 Eylül 2018 tarihinde saat 10.00’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tradresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018-YSK Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik,tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-YSK sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) bulunmamaktadır.

2018 Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Atama Seçim Müdürü ve Seçim Müdür Yardımcısı Giriş ve Seçim Müdürü ile Şube Müdürü Görevde Yükselme Sınavı (2018-YSK) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (%10)

Kamubulteni.com | Ankara