YÖKDİL Soru ve Cevapları Yayımlandı: İşte İngilizce Arapça Soruları Cevap Anahtarı

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada önceki gün yapılan YÖKDİL sınavının soru ile cevaplarının yayımlandığına yer verildi.

YÖKDİL Soru ve Cevapları Yayımlandı: İşte İngilizce Arapça Soruları Cevap Anahtarı

YÖKDİL soru ve cevapları yayımlandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve 2021 yılı YÖKDİL sınav soru ve cevap anahtarının yayımlandığına yer verildi.

"2021-YÖKDİL/1 Sınavı Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı" ifadeleri ile yayımlanan duyuru şu şekilde:

"28 Mart 2021 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavının (2021-YÖKDİL/1) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 29 Mart 2021 tarihinde saat 12.00'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İşte soru ve cevap kitapçıkları: