YÖK Atlas 2019 YKS Tercih Robotu Güncellendi (2 ve 4 Yıllık Üniversite Taban Puanları)

2019 yılı YÖK Atlas YKS tercih robotu, tercihlerin başlaması ile birlikte güncellendi ve erişime açıldı. İşte lisans ve ön lisans YKS tercih robotu ve son bilgiler.

YÖK Atlas 2019 YKS Tercih Robotu Güncellendi (2 ve 4 Yıllık Üniversite Taban Puanları)

YÖK Atlas tercih robotu güncellendi.

2019 YKS tercihlerinin başlamasının ardından üniversite tercihi yapmak isteyen öğrenciler, tercih robotunu araştırmaya başladı. YÖK her yıl olduğu gibi bu yıl da YKS tercih robotunu yayımladı.

Geçtiğimiz gün yayımlanan tercih robotunun ardından bugün tercihlerin başlaması ile birlikte YÖK Atlas, tercih robotunu güncelledi ve üniversite tercihi yapacak adayların erişime açtı.

ÖSYM DUYURUSU VE TERCİH KILAVUZU

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 2019 yılı YKS tercih başvurularının başladığına yer verildi. Tercihler ÖSYM 'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden alınmaktadır. 

Bugün saat 09.00 'da başlayan tercihler 29 Temmuz 2019 saat 23,59 'a kadar internet üzerinden alınacak. 

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU GÜNCELLENDİ

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan son dakika açıklamasında YKS tercih robotunun güncellendiği ve üniversite tercihi yapacak öğrencilerin erişimine açıldığı bildirildi. Yayımlanan tercih robotunda adaylar, YKS 'de aldığı puana göre tercih edebilecekleri bölümleri görebilmektedir. 

Örnek olarak bakmak gerekirse ;

TYT puanı ile 2 yıllık bir üniversite yazmak isteyen bir aday , YÖK Atlas tercih robotunda TYT puan türünü seçerek tercih edebileceği bölümlere bakabilir. Arama yaptıktan sonra yukarıdaki gibi bölümler , puana göre sıralanır ve önce en yüksek puanlar size gösterilir. Sayfaları geçerek puanınıza göre tercih edebileceğiniz bölümlere ve üniversitelere bakabilirsiniz.

LİSANS ÖN LİSANS AYRI SAYFALARDA

YÖK Atlas tarafındna yayımlanan tercih robotunda lisans ile ön lisans bölümleri ayrı sayfalarda öğrencilere sunuldu.

Lisans tercih robotu için TIKLAYIN

Ön lisans tercih robotu için TIKLAYIN

Burada YKS tercihi yapacağız bölümlerin kodlarını tespit edin ve ais.osym.gov.tr adresi üzerinden tercihlerinizi iletin.

YKS TERCİH SONUÇLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN