YKS’ye Gireceklere Kritik Uyarı Geldi

Hafta sonu gerçekleşecek YKS için milyonlar heyecanlanmışken YKS şampiyonlarından sınava girecek adaylar için son dakika kritik açıklamalar geldi. Nasıl şampiyon oldular sınavda neler yaptılar?

YKS’ye Gireceklere Kritik Uyarı Geldi

Milyonlarca genç, hayallerini gerçekleştirmek için bu hafta sonu YKS sınavına girecek. Kimileri ders çalışmayı bırakıp dinlenme aşamasına geçmişken kimileri son güne kadar ders çalışmayı hedefliyor. Peki 2021 yılının YKS derecesi yapan öğrencileri neler yaptı, neler tavsiye etti?

Melike Demirbağ (Eşit Ağırlık Birincisi)

Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyorum. Sınava çalışırken son 2 hafta yoğun tempodan çıkmıştım. Yürüyüş yapmaya, ailemle vakit geçirmeye çalışıyordum. Uyku düzenime dikkat ediyordum. Sınavda soruyu anlamadıysam atlayıp en son kalan zamanımda geri döndüm yani turlama tekniğini uyguladım. Sıradan bir sınav gibi düşünüp heyecanlanmamaya çalıştım. Tercih yaparken üniversite ve şehrin iyi araştırılmasını öneririm. Çünkü ben İstanbul’a alışamadığım için ODTÜ’ye geçmeyi planlıyorum.

Hasan Mert (Sözel Birincisi)

Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyorum. Geçen yıl bu zamanlar her gün deneme sınavı çözüyordum ve yanlış yaptığım konuları tekrar ediyordum. Son 20 yılın sorularına baktım. En iyi şekilde hazırlanabilmek için sınav saatleriyle aynı olacak şekilde denemeler çözdüm. Sınavda ise soruyu anlamadıysam atlayıp en son kalan zamanımda geri döndüm. Adaylara tavsiyem sınava birkaç gün kala sırf enerji versin diye değişik yiyecekler, vitaminler almasınlar. Rutinden çıkmasınlar.

Ali Eren Çakıcılı (Sayısal ve TYT Birincisi)

Son birkaç hafta kala sadece deneme sınavı çözdüm ve yanlışlarıma daha özenli bakarak sınavda benzer yanlışlara düşmemek için mental olarak kendimi hazırladım. Son hafta deneme çözmeyi bıraktım ve rahatlamaya çalıştım. Başkalarıyla karşılaştırma yapmamaya özen gösterdim. Çünkü bu, sınavda odağınızı o insanın durumunu tahmin etmeye çekebilir ve sizi geriye düşürebilir.

Mustafa Aytekin (Yabancı Dil Testi Birincisi)

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyorum. Sınava hazırlanırken denemelere ağırlık verdim. Çünkü eksikleri görmek ve sınav deneyimi açısından önemli. Yıl içinde çözdüklerimi ara sıra tekrar inceledim. Sorulara sonradan yeni bir bakış açısıyla bakmak faydalı. (Milliyet)

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /