YKS EK Yerleştirme Tercih İşlemi Başlıyor Başvuru Ne Zaman Üniversite Kayıt Tarihi

YKS’ye giren adayların heyecanla beklediği ek tercihler yarın başlıyor. Tercihler nasıl yapılacak, sonuç açıklama tarihi belli mi?

YKS EK Yerleştirme Tercih İşlemi Başlıyor Başvuru Ne Zaman Üniversite Kayıt Tarihi

YKS’de ek tercih yapmak için bekleyen adaylar için geri sayım süreci başladı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda ek tercih işlemleri 7 Eylül 2022 tarihinde başlayacak. Bu tarihte başlayacak olan tercih işlemi için son gün 13 eylül 2022 olarak duyuruldu.

2022-YKS sonuçlarına göre 2022-2023 akademik yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercihleri 7-13 Eylül 2022 tarihlerinde yapılacak.

Ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yürütülecek. Adaylar, tercihlerini, 7-13 Eylül 2022 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr​" internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabilecek.

Ek yerleştirme için ücret ödemeleri 14 Eylül’de yapılacak. Tercih ettikleri programlara yerleşme hakkı kazanan adaylar 25-28 Eylül tarihlerinde elektronik kayıt yaptırabilecek. Ek yerleştirmelerin üniversitedeki kayıtları ise 26-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilebilecek.

Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuru yapamayacak.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /