YKS Ek Yerleştirme Tercih İşlemi Başladı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı İşte Tercih Ücreti

Üniversite hayali kuran gençler için YKS Ek Yerleştirme işlemi resmen başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda ek tercih işlemlerinin başladığı belirtildi. Kontenjanlar açıklandı.

YKS Ek Yerleştirme Tercih İşlemi Başladı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı İşte Tercih Ücreti

ÖSYM’den bir son dakika açıklaması geldi. üniversitelerin boş kontenjanları için 2022 YKS Ek yerleştirme işlemi resmen başladı. Tercih ücreti 30 lira oldu

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2022-2023 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Adaylar, 2022-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 07-13 Eylül 2022 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 07 Eylül 2022 tarihinde saat 10.00’da başlayacak, 13 Eylül 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

2022-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

YKS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /