YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı-İşte Kayıt Tarihleri

Son dakika haberi.. ÖSYM Başkanlığı, 2018 YKS ek tercih sonuçlarını açıkladı.

YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı-İşte Kayıt Tarihleri

ÖSYM'den yapılan açıklama şu şekilde;

Merakla beklenen 2018 YKS ek tercih sonuçları ile ilgili ÖSYM'den duyuru geldi. Yapılan açıklamada ek tercih sonuçlarının açıklandığına yer verildi.

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına, 28 Eylül 2018 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilir.

Ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından  01-05 Ekim 2018tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur.Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

2018-YKS Ek Yerleştirme Sonuçları için Tıklayın

YERLEŞENLER İÇİN KAYITLAR 1 EKİM'DE BAŞLIYOR

2018 YKS ek tercihleri ile bir yükseköğretim kurumunun bölümüne yerleşen adaylar 1 ile 5 Ekim arasında üniversitelere giderek kayıtlarını yapacak. 

Kamubulteni.com  | Ankara