Son Dakika! ÖSYM , KPSS Örnek Soruları ve Düzenlemelerle İlgili Duyuru Yayımladı

Son Dakika KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinde uygulanacak 18 alanda konu dağılımları ile sınav sürelerinde değişikliğe gidilecek. ÖSYM Başkanı Aygün, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi uygulanacak alanda konu dağılımları ile sınav sürelerinde düzenlemeye gidileceğini açıkladı. Detaylar geliyor.

Son Dakika! ÖSYM , KPSS Örnek Soruları ve Düzenlemelerle İlgili Duyuru Yayımladı

Son Dakika KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinde uygulanacak 18 alanda konu dağılımları ile sınav sürelerinde değişikliğe gidilecek. ÖSYM Başkanı Aygün, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi uygulanacak alanda konu dağılımları ile sınav sürelerinde düzenlemeye gidileceğini açıkladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Aygün, ÖABT'de soru sayısının 50'den 75'e çıkarıldığını, cevaplama sürelerinin sözel alanlar için 120 dakika, sayısal alanlar için 150 dakika olarak düzenleneceğini açıkladı.

ÖSYM'DEN YAPILAN RESMİ DUYURU

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında imzalanan protokol uyarınca Merkezimiz tarafından 2019 yılında Türkçe Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Matematik (Lise) Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Biyoloji Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Yabancı Dil (İngilizce) Öğretmenliği, Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 28 Temmuz 2019tarihinde uygulanacaktır.

2019 ÖABT’de tüm alanlarda soru sayısının 50’den 75’e çıkarılması nedeniyle konu dağılımları, ilgili alanlardaki akademisyenlerden oluşturulan komisyonlar tarafından yeniden düzenlenmiştir.

İlk defa 2019 yılında uygulanacak olan İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında sınava girecek adayları bilgilendirmek amacıyla testlerde yer alacak sorulara ilişkin örnek sorular hazırlanmıştır.

Yukarıda listelenen toplam 18 alanda 2019 yılında uygulanacak olan testlerin konu dağılımlarına ve eklenen yeni iki alana ait örnek sorulara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

18 Alana İlişkin Konu Dağılımları

Örnek Sorular (İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği)

Örnek Sorular (Beden Eğitimi Öğretmenliği)