Son Dakika: MSB PERTEM'den MSÜ Duyurusu

Son dakika haberi: 2020 yılı Milli Savunma Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. PERTEM 'de yayımlanan duyuruda spor aşamasına yer verildi.

Son Dakika: MSB PERTEM'den MSÜ Duyurusu

MSB PERTEM'den son dakika MSÜ duyurusu.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 2020 yılı MSÜ giriş sınavı spor aşamalarına yer verildi. 

"2020 YILI MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ (MSÜ) ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİN FAALİYETLERİNDE UYGULANACAK FİZİKİ YETERLİLİK TESTLERİ" başlığı ile yayımlanan MSÜ fiziki yeterlilik sınavı duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

"Kovid-19 bulaşma riski ve yayılma hızı insanların toplu olarak bulunduğu ortamlarda daha da arttığından Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında; Fiziki Yeterlilik Testleri esnasında oluşabilecek yığılmaların önlenerek sosyal mesafenin korunması temin faaliyetinin sağlıklı bir şekilde icra edilmesi maksadıyla Fiziki Yeterlilik Testlerinin kısa süre içerisinde bitirilmesi önem kazanmıştır.

Bu maksatla MSÜ 2020 yılı Askeri Öğrenci Temini 2’nci Seçim Aşamalarında uygulanacak olan Fiziki Yeterlilik Testlerinde değişiklik yapılmıştır.

2020 yılı MSÜ Askeri Öğrenci Temini 2’nci Seçim Aşamaları Fiziki Yeterlilik Testinin 3 (üç) branş üzerinden (barfiks, mekik ve 400 m. koşu) uygulanmasına karar verilmiştir.

FYT'de üç branşın ikisinden birer puan almak zorunludur. İki ve daha fazla branştan puan alamayan aday not toplamına bakılmaksızın elenir. Aday puan alamadığı branş veya branşlardan bir defaya mahsus olmak üzere itiraz sınavına girebilir.

Fiziki Yeterlilik Testinde uygulanacak branşlara göre derece ve puanlar erkek adaylar için TABLO-1‘de, kadın adaylar için TABLO-2’de gösterilmiştir."

MSÜ SONUÇLARI NE ZAMAN  AÇIKLANACAK?

14 Haziran günü yapılan MSÜ giriş sınavının sonuçları 7 Temmuz 2020 günü açıklanacak. Sonuçlar açıklandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN