Sayıştay Personel Alımı Sınav Soru ve Cevaplarını Yayımladı

Sayıştay Başkanlığı'na personel alımı için 12 Ağustos günü yazılı sınav yapıldı. Yapılan bu yazılı sınava ait soru ve cevapların yüzde 10'luk kısmı erişime açıldı.

Sayıştay Personel Alımı Sınav Soru ve Cevaplarını Yayımladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi.

ÖSYM resmi internet sayfası aracılığıyla yayımlanan duyuruda geçtiğimiz Pazar günü gerçekeştirilen Sayıştay personel alımı yazılı sınavına ait soru ile cevapların yüzde 10'luk kısmının erişime açıldığına yer verildi.

ÖSYM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2018 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı (2018-Sayıştay Eleme) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

12 Ağustos 2018 tarihinde uygulanan 2018 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı (2018-Sayıştay Eleme) Temel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi Jestbahis üzerinden 14 Ağustos 2018 tarihinde saat 11.15’den itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018-Sayıştay Eleme Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

Yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayacak sorular 2018-Sayıştay Eleme Testlerinde (% 10)  bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

2018-Sayıştay Eleme Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı için Tıklayın

Kamubulteni.com  | Ankara