Sayıştay Personel Alımı Sınav Soru ve Cevapları Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Sayıştay memur alımı sınav sorularının erişime açıldığına yer verildi.

Sayıştay Personel Alımı Sınav Soru ve Cevapları Yayımlandı

ÖSYM Sayıştay memur alımı sınavının soru ve cevaplarını yayınladı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bir açıklamada bulundu. "2020-Sayıştay Eleme Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı" başlığı ile yapılan açıklamada , sınav sorularının yüzde 10'luk kısmının erişime açıldığına yer verildi.

İşte açıklama:

"01 Kasım 2020 tarihinde uygulanan Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavının (2020-Sayıştay Eleme) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 02 Kasım 2020 tarihinde saat 14.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz."

Soru ve cevaplara https://www.osym.gov.tr/TR,20652/2020-sayistay-eleme-sinavi-temel-soru-kitapcigi-ve-cevap-anahtarinin-yayimlanmasi--10.html adresinden ulaşabilirsiniz.