Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Alımı Kura Çekimi ve Kura Sonuçları Tarihi Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı işçi alımı başvurusu 30 Mart 2020 günü sona erecek. Peki işçi alımı kura çekimi ne zaman yapılacak? Kura nerede saat kaçta çekilecek? Kura sonuçları hangi sayfada yayımlanacak? İşte detaylar.

Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Alımı Kura Çekimi ve Kura Sonuçları Tarihi Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı kura sonuç tarihi belli oldu.

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı için açıklama geldi. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada başvuruların 26-30 Mart 2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacağına yer verildi. Başvuru şartları ve linki için Tıklayın

Başvuruların başlamasının ardındna kısa süre içinde on binlerce aday ilana başvuru yaptı. İŞKUR resmi sayfası  ve 170 'te sistem çökmeye yakın. Başvurusunu yapamayan adaylar ise yapmaya çalışıyor.

İlana başvuracaklar bu adreste: Bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

KURA ÇEKİLECEK MÜLAKAT OLMAYACAK

Hastanelere yapılacak personel alımında adaylar kuraya tabi tutulacak. KPSS şartsız yapılan alımla ilgili Sağlık Bakanlığı şu duyuruyu yayımladı:

"Sağlık Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda, 19 Mart 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile  “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”te değişiklik yapıldı.

Bu kapsamda, 2020 yılına mahsus olmak kaydıyla Bakanlığa alınacak daimi işçi kadrolarına doğrudan kura ile atama yapılacak."

"Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir. Öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir."

KURA YERİ, TARİHİ VE SAATİ

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı kurası 8 Ninsan 2020 Çarşamba günü yapılacak.  09.00-18.00 saatleri arasında Ankara 'da düzenlenecek kura çekiminin sonuçlarının aynı gün ya da devam eden günde erişime açılması bekleniyor. 

Kura sonucu geldiği anda bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN