PTT Personel Alımı Yazılı Sınav Kesin Sonuçları Hakkında Açıklama

PTT'den yazılı sınav kesin sonuçları ve sözlü sınavlar hakkında son dakika açıklaması geldi. Açıklamanın detayları haberimizin devamında.

PTT Personel Alımı Yazılı Sınav Kesin Sonuçları Hakkında Açıklama

PTT personel alımı hakkında yeni açıklama geldi.

PTT 2018/1 ile KPSS'siz 5 bin personel alımı yapıyor. Yayımlanan ilana geçtiğimiz aylarda başvuru oldu ve başvuruların ardından yazılı sınav yapıldı. Yazılı sınavın ardından geçtiğimiz hafta sonuçlar açıklandı. Açıklanan sonuçların ardından PTT'den yeni bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada yazılı sınava ilişkin itiraz başvurularının 27 Eylül 'e kadar alınacağı ve değerlendirmelerinin önümüzdeki günlerde yayımlanacağına yer verildi. 

Söz konusu sınava ait kesin sonuçlar ise en geç 19 Ekim tarihine kadar açıklanacak.

Söz konusu açıklama şu şekilde;

2018/1 personel alımında adaylar; Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına MERNİS adresinin bulunduğu il’ebaşvuru yaptığından tek il tercihi yapmışlardır. Yazılı sınav sonucunda il bazında her pozisyon için en yüksek puandan başlayarak puan sıralaması yapılacaktır.

Yerleştirmeler yazılı sınav puanının yanı sıra adayların başvurduğu pozisyon ve il tercihi esas alınarak yapılacaktır.

Kesin sınav sonucunda;

  • Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonu için ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve iki katı yedek aday,
  • Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday,

Belirlenecektir.

Yazılı sınav sonucunda Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına asil ve yedek olarak yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylara Psikometrik İnceleme yaptırılacaktır. Psikometrik İnceleme sonucuna göre atamaya hak kazanan adaylar istenen belgelerle birlikte, Taşra Teşkilatında ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine müracaat edecek olup bu süre içerisinde müracaat etmeyenlerin ataması yapılmayacaktır.

Sözlü sınav yeri, tarihi ve saati bilahare açıklanacak olup http://ik.ptt.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için yapılacak sözlü sınav sonucunda asil olarak atanmaya hak kazanan adaylar, sözlü sınav sonuçlarının ilanından itibaren onbeş gün içerisinde istenen belgelerle birlikte Merkez Teşkilatında İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatında ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine müracaat edecek olup bu süre içerisinde müracaat etmeyenlerin ataması yapılmayacaktır.

Atama evrakı tamamlanan adaylara ilişkin İl Emniyet Müdürlüklerince önce güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yaptırılacak olup atanmasına engel durumu bulunmayanların atamaları yapılarak göreve başlayışları sağlanacaktır.

Kamubulteni.com  | Ankara