ÖSYM'den Uyarı! 2020 EUS ve STS Eczacılık Başvuruları Sona Eriyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi sayfasından 2020 Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi giriş Sınavı ve 2020 Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği için Seviye Tespit sınavları için başvurularının sona erdiği hatırlatıldı.

ÖSYM'den Uyarı! 2020 EUS ve STS Eczacılık Başvuruları Sona Eriyor

Resmi duyuruda adayların ais.osym.gov.tr adresinden başvurularını 23.59'a kadar gerçekleştirebileceği kaydedildi.

Resim

SON RESMİ DUYURU:

2020-Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-EUS) ve 2020-Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2020-STS Eczacılık),  29 Kasım 2020 tarihinde uygulanacaktır.

Sınavlara başvurular, 14-20 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.