ÖSYM’den Son Dakika Branş Bazında Sıralama Güncellemesi Açıklaması

ÖSYM, memur olma hayaliyle bekleyen yüzbinler için açıklama da bulundu. 2020 KPSS puanına göre branş bazında sıralamalar güncellendi.

ÖSYM’den Son Dakika Branş Bazında Sıralama Güncellemesi Açıklaması

ÖSYM, 25 Mayıs 2022 tarihinde 2020 KPSS puanına göre Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim mezunları için branş bazında sıralamaları güncelleyerek adayların hizmetine sundu.

Branş bazında sıralama işlemi adayı bilgilendirme amaçlı olup kendisiyle aynı alanda sınava girecek adaylar arasında kendi başarı durumunu görmesine olanak sağlıyor. Yani kendi branşınızda başarı sıranız kaçsa bu sistem üzerinden görebileceksiniz. Bu sıralama sadece bu amaç doğrultusunda hazırlanmıştır. Adayların, güncellenen branş bazında sıralamaları bu hususlar çerçevesinde incelemeleri gerekmektedir.

Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Bu sıralamayı görmek için aşağıdaki bağlantı üzerinden aday bilgilerinizi girerek sonuçlarınızı görebilirsiniz.

BRANŞ BAZINDA SIRALAMA HAKKINDAKİ TEKNİK BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN.pdf

BRANŞ BAZINDA SIRALAMANIZI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.