ÖSYM'den KPSS 2020/1 Tercihleri ile Memur Ataması Tarihi Duyurusu

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada , KPSS 2020/1 kapsamında kamuya yapılacak memur ataması için tercihlerin 14 Temmuz günü başlayacağına yer verildi.

ÖSYM'den KPSS 2020/1 Tercihleri ile Memur Ataması Tarihi Duyurusu

ÖSYM 'den 2020/1 KPSS tercih duyurusu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS 2020/1 kapsamında kamu kurum ve kuruluşları bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından memur ataması yapılacağına yer verildi. 

KPSS PUANI İLE ATAMA

KPSS puanı ile farklı kurumlar bünyesine , farklı kadrolarda istihdam edilecek personeller , puan üstünlüğüne göre atanacak.

MÜLAKAT YOK

KPSS tercihleri ile kamuya yapılan memur personel alımlarında adaylar herhangi bir mülakat aşamasına alınmaz. Adaylar , kadronun gerektirdiği mezuniyet ve özel şartı taşıyorsa tercih verecek. Tercihlerin değerlendiririlmesi sonrası şartları uyan adaylar, KPSS puan üstünlüğüne göre atanacak ve sonrasında herhangi bir mülakata tabi tutulmayacak.

ÖSYM 'DEN DUYURU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve tercih tarihlerine yer verildi. Duyuruda KPSS tercihlerinin 14 Temmuz günü başlayacağına yer verildi.

ADAYLAR HANGİ KADROYA ALIM BEKLİYOR?

Kadın erkek adaylarla bilgi alış verişinde bulunmak , taleplerinizi bize iletmek için  TIKLAYIN

KPSS TERCİHLERİ BAŞLADIĞI ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN