ÖSYM'den 2019 KPSS ÖABT Öncesi Uyarı!

ÖSYM'den 2019 KPSS ÖABT öncesi önemli uyarı. Kimliği olmayan ya da sınava kimliğindeki eksiklik nedeniyle giremeyecek olanlar, 28 Temmuz'da ilgili nüfus müdürlüklerinden geçici kimlik temin edebilecekler. 28 Temmuz'da açık olacak il-ilçe nüfus müdürlükleri açıklandı.

ÖSYM'den 2019 KPSS ÖABT Öncesi Uyarı!

ÖSYM'den 2019 ÖABT Öncesi Uyarı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi sayfasından 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine girecek adaylardan, T.C. kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan ya da nüfus cüzdanında T.C. Kimlik numarası, fotoğrqaf ve soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumdaki adaylar için 28 Temmuz Pazar günü saat 07.00 ile 10.00 saatleir arasında bazı il-ilçe nüfus müdürlüklerinin açık olacağı, adayların ilgili müdürlüklerden geçici kimlik belgesi temin edebileceği belirtildi. ÖSYM'nin duyurusunda şu ifadeler yer aldı : 

28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 28 Temmuz 2019 Pazar günü  07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-ÖABT başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-ÖABT Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.  

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdanerişebileceklerdir.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


28 TEMMUZ 2019 PAZAR GÜNÜ 07.00- 10.00 SAATLERİ  ARASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.