ÖSYM'den 2018 YKS Milli Yerleştirme Tercihleri Duyurusu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı milli sporcu yerleştirme tercih işlemlerinin 7 Eylül 2018 tarihine kadar alınacağını duyurdu.

ÖSYM'den 2018 YKS Milli Yerleştirme Tercihleri Duyurusu

ÖSYM'den yapılan duyuruda, başvuruları kabul edilen adayların, tercihlerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle yapabilecekleri, en fazla 8 tercih yapabilecek adayların, söz konusu süre içerisinde tercihlerinde değişikliğe gidebileceği belirtildi.

Engelli adaylar 2018-YKS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar İçin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları arasından, beden eğitimi ve spor öğretmenliği programlarını tercih edemeyecek.

ÖSYM DUYURUSU

2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular, 31 Ağustos 2018 – 07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemi, 07 Eylül 2018 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Başvuruları Merkezimizce kabul edilen adaylar, tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM'nin; https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır.

Adaylar en fazla 8 tercih yapabileceklerdir. Engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını tercih edemeyeceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIGI


2018-YKS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar için Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları için tıklayın.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA