ÖSYM'den 2018 DGS İçin 2 Yeni Duyuru

2018 yılı Dikey Geçiş Sınavına giren adaylar için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından iki yeni duyuru yayımlandı. Açıklamalarda soru ile cevaplar ve eğitim bilgileri güncellemesi duyurularına yer verildi.

ÖSYM'den 2018 DGS İçin 2 Yeni Duyuru

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2018 Dikey Geçiş Sınavı hakkında son dakika açıklamaları geldi.

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sayfası aracılığıyla yayımlanan açıklamada 2018 yılı Dikey Geçiş Sınavına ilişkin 2 duyuruya yer verildi. Açıklanan ilk duyuruda, DGS'ye giren adayların eğitim bilgilerini güncellemeleri gerektiğine yer verilirken diğer duyuruda da DGS Temel Soru ve Cevap kitapçıklarının adayların erişime açıldığına yer verildi.

İLK DUYURU

ÖSYM Başkanlığından yapılan ilk duyuruda eğitim bilgilerini güncellemesi gereken adayların bugünden itibaren 20 Temmuz tarihine kadar bu bilgilerini kontrol etmesi ve güncelleme yaparak onaylatması gerekmektedir. 

Adaylar  https://ais.osym.gov.tr/DGS/2018/1/BasvuruEgitimGuncelle adresi üzerinden, değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol etmeleri ve bu Klasbahis eğitim bilgilerini seçerek 30 Temmuz tarihine kadar onaylatması gerekmektedir. 

Eğitim bilgilerine eksiklik olan ya da hata olan mezunlar ile mezun olacaklar, bu bilgileri güncelleyerek 30 Temmuz tarihine kadar onaylayacaktır. 

Öte yandan eğitim bilgisi yöksis’e eklenemeyecek durumda olan adaylar ise, eğitim bilgilerini Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) üzerinden iletecektir. Adaylar 30 Temmuz'a kadar bu işlemleri yapacak ve onaylayacaklardır. Bu tarihler arasında eğitim bilgilerini kontrol edip güncellemeyen adaylar mevcut bilgilerle ele alınacaktır.

İKİNCİ DUYURU

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan ikinci duyuruda ise DGS Temel Soru ve Cevap kitapçıklarının erişime açıldığına yer verildi. Ancak yayımlanan duyuruda tüm soruların yüzde 10'luk kısmının erişime açıldığına yer verildi. 120 soruluk DGS'nin sadece 12 sorusu ve bu soruların cevapları erişime açıldı.

Soru ve cevap kitapçığı için şu adresi kopyalayın ve yeni sekmede açın: https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/DGS/InternetKitapcik24072018.pdf

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA