ÖSYM, 15 Kasım 2020 EKPSS Soru ve Cevaplarını Yayımladı: İşte Lise, Ön lisans ve Lisans Soru Cevap Kitapçığı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada EKPSS soru ile cevap kitapçıklarının erişime açıldığına yer verildi.

ÖSYM, 15 Kasım 2020 EKPSS Soru ve Cevaplarını Yayımladı: İşte Lise, Ön lisans ve Lisans Soru Cevap Kitapçığı

Son dakika : EKPSS soru ve cevapları yayımlandı.

ÖSYM Başkanlığı tarafındna yapılan son dakika açıklamasında 15 Kasım 2020 tarihinde yapılan EKPSS'ye ait soruların ve cevapların erişime açıldığına yer verildi. 

ÖSYM'den yayımlanan duyuru şu şekilde:

2020-EKPSS : Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

15 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (2020-EKPSS) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 16 Kasım 2020 tarihinde saat 15.45'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Lise, ön lisans ve lisans EKPSS soru ile cevaplarının yüzde 10'luk kısmı yayımlandı. Yayımlanan soru ve cevaplara aşağıdaki adresten erişebilirsiniz.

https://www.osym.gov.tr/TR,20688/2020-ekpss-temel-soru-kitapciklarinin-yayinlanmasi--10.html