O Durumunu ÖSYM'ye Bildirmediği İçin KPSS'ye Alınmadı

Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesi'ne KPSS Lisans sınavının ilk oturumu olan Genel Kültür Genel Yetenek oturumuna katılmak gelen aday durumunu ÖSYM'ye bildirmediği için sınava alınmadı.

O Durumunu ÖSYM'ye Bildirmediği İçin KPSS'ye Alınmadı

2018 KPSS Lisans Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavları bugün saat 10,15'te başladı.

Sınavın başlaması ile birlikte Türkiye'nin dört bir yanından sınava geç kalmalar ve sınava bazı nedenlerden dolayı alınmayan adayların haberleri de gelmeye başladı. Edinilen son dakika bilgilerine göre Sivas'ta, kolu alçıda olduğu için bir kişi sınava alınmadı. Sınava alınmama nedeni ise adayın bu durumu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına bildirmemesi olarak açıklandı.

Lisans mezunu 1 milyondan fazla adayın bugün katılacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumu, bugün sabah saat 10,15'te başladı. Saat 10,00'dan sonra adaylar sınav salonlarına alınmadı. Edinilen son bilgilere göre sınava geç kaldığı için alınmayan kişilerin yanı sıra bir aday kolund alçı olduğu Bahsegel için sınava alınmadı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde sabah düzenlenecek olan oturuma girecek adaylar, giriş belgelerini göstererek ve arama yapılarak sabah saatlerinden itibaren içeriye alınmaya başladı.

ÖSYM'nin belirlediği kural gereği birçok aday, yanlarında getirdiği kemer, araba anahtarı, çanta, cüzdan, telefon, kent kart, koltuk değneği gibi eşyalarını salon girişinde bırakmak zorunda kaldı.

ÖSYM'YE BİLDİRMEDİĞİ İÇİN SINAVA ALINMADI

KPSS'nin sabah düzenlenen oturumuna katılacak olan adaylardan Furkan Uzunoğlu isimli kişi, kolunun alçıda olduğunu ÖSYM Başkanlığına bildirmediği için sınav salonuna alınmadı. Uzunoğlu, bölgede bulunan basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sınava alınmaması ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Alçılı olarak sınava alınmayacağımı bilmiyordum. Zaten alçıya alınalı 3 gün oldu, alçılı girmek de yasakmış. Giriş belgesinde de yazmıyor, bize de bilgilendirme olmadı."

Kimi adaylar ise sınavda kabul edilmeyen kimlik belgesi getirdiği veya geç kaldığı için sınav salonlarına alınmadı.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA