MSB'den Hukuk Sınıfı Subay Alımı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada hukuk sınıfı subay alımı seçim aşamalarına yer verildi.

MSB'den Hukuk Sınıfı Subay Alımı Duyurusu

Son dakika : MSB 'den hukuk sınıfı subay alımı duyurusu.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda hukuk sınıfı subay alımı seçim aşamalarına yer verildi. 

MÜLAKATLAR 16-25 MART TARİHLERİNDE

MSB PERTEM 'de yayımlanan duyuruda subay alımı için seçim aşamalarının 16-25 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacağına yer verildi.  Seçim aşamaları MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA  adresinde yapılacak.

İç Kaynaktan başvuru yapan adayların Evrak Kontrol, Kişilik Testi ve Mülakat aşamaları 18 Mart 2020 tarihinde yapılacaktır.
4. Dış kaynaktan başvuru yapan adayların seçim aşaması faaliyetleri:
    a. Birinci Aşama (16-17 Mart 2020);
        (1) Evrak Kontrol
        (2) Fiziki Değerlendirme
        (3) Kişilik Değerlendirme Testi
        (4) Fiziki Yeterlilik Testi (Spor)
b. Birinci aşamada başarılı olan adaylar arasından kontenjanların 6 katı kadar aday belirlenerek 18 Mart 2020 Çarşamba günü ikinci aşama için duyuru yapılacaktır.
c. İkinci Aşama (19-20-23-24-25 Mart 2020);
        (1) Mülakat
        (2) Hastane Sevk işlemleri
d. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
e. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) 'Adayın spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor' alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.
5. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
6. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.
7. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
8. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
9. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
10. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
11. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayını
12. Sınav tarihinizi görmek için tıklayını