MSB 2019 Subay Alımı Yedek Sonuçları Açıklandı

MSB 'den son dakika duyurusu geldi. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 2019 yılı subay alımı yedek aday yerleştirme duyurusuna yer verildi.

MSB 2019 Subay Alımı Yedek Sonuçları Açıklandı

MSB 'den subay alımı duyurusu.

Milli Savunma Bakanlıı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından bir son dakika duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyuruda subay alımı yedek yerleştirme duyurusuna yer verildi. 

İşte MSB PERTEM 'de yayımlanan duyuru:

2019 YILI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ KAPSAMINDA 2'NCİ SINIFLANDIRMA ÖN KAYIT İLE İLGİLİ İLAN/AÇIKLAMALAR

 Değerli Adayımız;

 1. Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Subay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır. Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, "... Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız" şeklinde ifade yazılmış ve ilk grup olarak kayıt hakkı verilmiştir. KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 16-18 Mart 2020 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, 6'ncı maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listesinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 18 Mart 2020 (dahil) tarihi 16.30'a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

 2. Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı ikinci kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için üçüncü çağrı yapılmayacaktır. 19 Mart - 10 Nisan 2020 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 6'ncı maddede bilgi verilmiştir. 10 Nisan 2020 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.

 3. Sınıf bazında kontenjan miktarları ve en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası hazırlanmış olup detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir. En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.

 * K.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayın

 * Dz.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.

* Hv.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.

4. Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı ve kayıt hakkı sonlandırılacaktır. 

5. Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir. 

6. Kayıt için izlenecek yol: 

      a. Kara Kuvvetleri Komutanlığı için; 

       Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 16 - 18 Mart 2020 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri içerisinde Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığına (İZMİR) şahsen başvuracaklardır. Kayıt başvurusunda bulunan adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır. 

    (1) Kesin kayıt için istenen belgeler;

    (a) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, anne-babasına ait nüfus cüzdanı fotokopisi,

    (b) 6 adet biyometrik fotoğraf (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),

    (c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

    (ç) Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı (aile bilgilerini içerir şekilde, e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

    (d) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

    (e) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

    (f) Lisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

    (g) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

    (ğ) Transkript belgesinin fotokopisi,

    (h) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

    (ı) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,

    (i) Noter onaylı Taahhütname/Yüklenme Senedi,

    (j) Kamu kurum/kuruluşunda görev yapmakta iseniz, ayrılış katılış bildirim belgesi veya noter onaylı sureti; özel sektörde görev yapmakta iseniz ilişik kesme belgesi veya noter onaylı sureti,

   (2) Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

   (3) Kursiyer adaylarının kayıt ve katılış işlemleri;

    (a) Adayların kesin kayıt işlemine gelirken belgelerin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.

    (b) Adayların katılış işlemleri, kendilerine yukarıda bildirilen tarih aralıklarında Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığında (İZMİR) yapılacaktır. Hatalı katılışlarda tüm sorumluluk adaylara ait olacaktır. Resmi bir mazeret olmaksızın 48 saat içerisinde katılış yapmayan adayların başvuruları sonlandırılacak ve yerine sırası gelen adaylar çağrılacaktır.

    (c) Katılış faaliyeti esnasında adayların yanlarında getirmesi/getirmemesi gereken malzemeler:

* Fotoğraf, video, ses kayıt özelliği olan cep telefonu getirilmeyecektir. Telefonlarda sadece Askercell hattına müsaade edilecektir. Akıllı cep telefonu ve dizüstü/tablet bilgisayar vb. kesinlikle GETİRİLMEYECEKTİR.

* Kişisel malzemeler (Ankesörlü telefon için telefon kartı, kol saati, tıraş malzemeleri, diş macunu/fırçası, şampuan, sabun, sabun kutusu, tırnak makası, pamuk, kolonya, kupa bardak, pudra vb.),

* Yeteri kadar para, Banka kartı (Kantinlerden nakit alış-veriş yapılamamaktadır.)

* Mevsime uygun bol miktarda siyah ve desensiz çorap, (İstihkak olarak da dağıtılacaktır.)

* Bol miktarda Haki renkli atlet/fanila ve iç çamaşırı, (İstihkak olarak da dağıtılacaktır.)

* Lacivert/siyah koyu desensiz tek renk şort mayo

* İki adet çamaşır yıkama filesi,(siyah-kirli, beyaz-temiz)

* Yatak kıyafeti (pijama takımı),

* Siyah renkli kurşun, mavi renkli tükenmez/pilot kalem ve silgi, bir adet küçük not defteri, en az iki yüz sayfa, (tercihen kapağı şekilsiz düz mavi renk olan) kareli metot defteri,

* İğne iplik seti, çengelli iğne,

* Siyah ayakkabı boyası,

* Cep feneri,

* Spor ayakkabı, (Katılış yaptığınızda da dağıtılacak, getirmek tercihinize kalmıştır.)

* Mevsime göre sivil elbise (giyecek ve ayakkabı) getirilmelidir. (Eşyalar ihtiyacı karşılayacak kadar olmalı)

  

NOT: 1. Altı hafta içerisinde yapılacak olan yemin törenine kadar birlik dışına çıkamayacağınızdan dolayı, işlemlerinizi olumlu veya olumsuz olarak etkilememekle beraber yukarıdaki kişisel malzemeleri yanınızda getirmeniz yararınıza olacaktır.

 2. Tüm adaylar saç (kısa kesim-yanlar düzgün alınmış-subay traşı) ve sakal traşı olmuş olarak (sakalsız) gelecektir.

Başvuru Adresi : Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığı

Maltepe Mah. 75.Yıl Cumhuriyet Bulvarı 35310 Güzelbahçe/İZMİR

Telefon No : 0 332 234 34 84/85/86/87

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 b. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için;

  (1) Seçim Aşamalarını başarı ile tamamlayıp KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar,

 16 - 18 Mart 2020 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri içerisinde Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube Müdürlüğüne (Dikimevi/ANKARA) ön kayıt için şahsen başvuracaklardır.

   (2) Ön kayıt için, aşağıda belirtilen belgeler mavi plastik telli dosya içerisinde ve aşağıdaki sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. (Belgeler delinmeyecek her biri şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir)

   (a) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

   (b) 6 adet vesikalık fotoğraf,

   (c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (ç) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (ç) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (d) Mezuniyet Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (e) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (f) Transkript fotokopisi,

   (g) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu,

   (ğ) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,

   (h) Noter onaylı Taahhütname (Dz.K.K.lığı)

  (3) İlk ön kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için, 13 Mart 2020 tarihinde yapılacak ikinci çağrı sonucunda ikinci ön kayıt işlemleri (yukarıdaki belgeler ile) 16-18 Mart 2020 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri içerisinde yine Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube Müdürlüğünde (Dikimevi/Ankara) yapılacaktır.

  (4) Yüklenme senedi eğitime katılış yapıldığında düzenlenecektir.

  (5) Ön kayıt yaptıran adayların katılacakları Eğitim Merkezi ve eğitim tarihleri ile adayların eğitim için yanında getirmesi istenen malzemeler adaylara ön kayıt esnasında bildirilecektir.

Başvuru Adresi: Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı

   Personel Temin Koordinasyon Şube Md.lüğü (Dikimevi/ANKARA)

Telefon No: 0 312 3632212

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 c. Hava Kuvvetleri Komutanlığı için;

  Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 16 - 18 Mart 2020 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri içerisinde Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında (Kütahya) Temel Askerlik Eğitimine başlayacaklardır. Adayların belirtilen tarih ve saat aralığında katılmamaları durumunda adaylıkları sonlandırılacaktır. Kesin kayıt başvurusunda bulunacak adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır.

  (1) Kesin kayıt için istenen belgeler;

   (a) Kendinize ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, anne ve babanıza ait nüfus cüzdanı fotokopisi,

   (b) 6 adet biyometrik fotoğraf 50 mm-60 mm, beyaz fonda, desensiz (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),

   (c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (ç) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (d) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (e) Lisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi/geçici mezuniyet belgesinin (Üniversite Öğretim Başkanlığından onaylı) aslı ve fotokopisi,

   (f) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (g) Transkript belgesinin fotokopisi,

   (ğ) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (h) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,

   (ı) Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile bireylerinin bilgilerini içermesi gerekmektedir. e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

   (i) Kamu kurum/kuruluşunda görev yapmakta iseniz, ayrılış katılış bildirim belgesi veya noter onaylı sureti; özel sektörde görev yapmakta iseniz ilişik kesme belgesi veya noter onaylı sureti,

(j) Noter onaylı Taahhütname 

  (2) Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

  (3) Adayların kayıt işlemine gelirken belgelerin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.

  (4) Katılış yapan adayların Yemin Töreni?ne kadar birlik dışına çıkmasına izin verilmeyeceğinden aşağıda belirtilen kişisel malzemeleri yanınızda getiriniz:

   (a) Cep telefonu (fotoğraf, video ve ses kayıt özelliği bulunmamalıdır), akıllı cep telefonu ve dizüstü/tablet bilgisayar vb. kesinlikle getirilmeyecektir,

   (b) Kişisel malzemeler (Ankesörlü telefon için telefon kartı, kol saati, tıraş malzemeleri, diş macunu/fırçası, şampuan, sabun, sabun kutusu, tırnak makası, pamuk, kolonya, kupa bardak, pudra vb.),

   (c) Banka kredi kartı veya bankamatik kartı, yeteri kadar para,

   (ç) Mevsime uygun yeterli miktarda siyah ve desensiz çorap, spor için beyaz havlu çorap (Birlik tarafından istihkak kapsamında dağıtılması planlanmış olup ihtiyacınıza göre yanınızda bulundurmanız tercihinize kalmıştır),

   (d) Yeterli miktarda beyaz renkli atlet/fanila ve iç çamaşırı (Birlik tarafından istihkak kapsamında dağıtılması planlanmış olup ihtiyacınıza göre yanınızda bulundurmanız tercihinize kalmıştır),

   (e) Yeterli miktarda çamaşır yıkama filesi ve düz renkli reklam içermeyen elbise kılıfı (Birlik tarafından istihkak kapsamında dağıtılması planlanmış olup ihtiyacınıza göre yanınızda bulundurmanız tercihinize kalmıştır),

   (f) Siyah renkli kurşun, mavi renkli tükenmez/pilot kalem ve silgi,

   (g) İğne iplik seti (Birlik tarafından istihkak kapsamında dağıtılması planlanmış olup ihtiyacınıza göre yanınızda bulundurmanız tercihinize kalmıştır),

   (ğ) Cep feneri, siyah ayakkabı boyası,

   (h) Bir adet küçük not defteri,

   (ı) En az iki yüz sayfa (tercihen kapağı şekilsiz düz mavi renk olan) kareli metot defteri,

   (i) Yatak kıyafeti (pijama takımı) (Birlik tarafından istihkak kapsamında dağıtılması planlanmış olup ihtiyacınıza göre yanınızda bulundurmanız tercihinize kalmıştır),

   (j) Spor ayakkabı, eşofman takımı (Birlik tarafından istihkak kapsamında dağıtılması planlanmış olup ihtiyacınıza göre yanınızda bulundurmanız tercihinize kalmıştır),

   (k) Beyaz/desensiz yüz ve banyo havlusu (Birlik tarafından istihkak kapsamında dağıtılması planlanmış olup ihtiyacınıza göre yanınızda bulundurmanız tercihinize kalmıştır),

   (l) Mevsime göre giyecek ve ayakkabı getirilmelidir.

KESİN KAYIT İŞLEMİNİ VERİLEN SÜRE İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRMEYEN ADAYLARIN KENDİ İSTEĞİ İLE ADAYLIKTAN VAZGEÇTİĞİ KABUL EDİLECEK OLUP ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.

Başvuru Adresi : Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı KÜTAHYA

Telefon No : 0 274 271 60 70 / 4197 / 4137

BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.

SINAV SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN