Milli Eğitim Bakanlığı EKYS Soru ve Cevapları Yayımlandı

Son dakika haberi: ÖSYM Başkanlığı tarafından 21 Nisan 2019 günü yapılan MEB EKYS sınavının soru ve cevapları erişime açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı EKYS Soru ve Cevapları Yayımlandı

Son dakika : MEB EKYS sınav soru ve cevapları yayımlandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada , 21 Nisan 2019 günü yapılan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavının soru ve cevaplarının erişime açıldığına yer verildi.

ÖSYM 'den yapılan açıklama şu şekilde;

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı


21 Nisan 2019 tarihinde uygulanan  Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavının (2019-MEB-EKYS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u  aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 24 Nisan 2019 tarihinde saat 11.00’denitibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (%10)