MEB’den YKS Tercihi Yapacaklara Güzel Haber Geldi 81 İli Kapsıyor

Milli Eğitim Bakanlığından Üniversite tercihleri yapacak adaylara güzel bir haber geldi. MEB, 81 ilde tercih işlemleri için rehber öğretmeni hizmeti vereceğini duyurdu.

MEB’den YKS Tercihi Yapacaklara Güzel Haber Geldi 81 İli Kapsıyor

YKS tercihleri için geri sayım başladı. Bazı öğrenciler tercih listesini hazırlamışken bazı öğrencilerde profesyonel bir destek için arayışa girdi. Bu noktada Milli Eğitim Bakanlığından tercih yapacak adaylara güzel bir haber geldi.

81 İlde 11 Bin Rehber Öğretmeni Hizmet Verecek

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih süreci boyunca, üniversite adaylarına yönelik yaklaşık 11 bin rehber öğretmen/psikolojik danışman aracılığıyla 81 ilde ve ilçe merkezlerinde "tercih danışmanlığı" hizmeti başlatılacak.

Tercih Süreci Nasıl Olacak

Tercih süreci MEB tarafından iki şekilde yönlendirilecek. EBA Bilişim Ağı üzerinden online ile mezun ve internet erişimi olmayan öğrenciler için ise rehberlik ve araştırma merkezlerince yüz yüze yapılacak.

Tercih birimlerince, öğrencilerin ilgi, yetenek ve kişisel özelliklerine uygun mesleklere ilişkin bilgilerin yanı sıra geleceğin meslekleri, iş gücü piyasası, mezunların iş bulma süreleri, kamuda işe yerleşme oranları gibi veriye dayalı hizmet de sunulacak.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /