MEB'den AÖL Duyurusu Geldi-Krediler Sisteme Yüklendi (Yeni Kayıt İş Takvimi)

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı 2. dönem AÖL sınav sonuçlarının ardından krediler sisteme yüklendi. Peki 3. dönem kayıtları ne zaman? İşte sınav sonuç ekranı ve diğer detaylar.

MEB'den AÖL Duyurusu Geldi-Krediler Sisteme Yüklendi (Yeni Kayıt İş Takvimi)

Son dakika : AÖL'de krediler yüklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim ve Mesleki Açıköğretim Lisesi hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Edinilen bilgilere sınav sonuçlarının ardından kredilerin yüklendiği ve mezun olan adayların belirlendiğine yer verildi. 

SINAV SONUÇ SAYFASI

MEB Açık Lise sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet adresi AÖL kısmından yayımlandı. http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifrenizle giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra sınav sonuçları kısmından sonuçlarınıza bakabilirsiniz.

KREDİLER YÜKLENDİ

Sonuçların ardından kredilerin yüklendiği ve mezun olan adayların belli olduğu, mezuniyet için öğrencilerin kaç kredi eksiği kaldığı belirlendi.

3. DÖNEM DUYURUSU

MEB'den Açık Lise tarafından yayımlanan duyuru şu şekildeydi:

"Koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle Açık Öğretim Lisesinin merkezi sistemle yapılan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı dönem sınavları ertelenmişti.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için bakanlık makamının,  7327427 sayı ve 02.06.2020 tarihli onayı doğrultusunda, Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olan öğrencilerimizden;

Açık öğretim lisesi sisteminde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olup 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış olanlara, daha önceki sınavlara girip girmediğine bakılmaksızın, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 3. Dönem (2019-3) sınavı için bir dönemde alabileceği ders kadar ders ataması yapılarak atanan bu derslerin kredileri verilecektir.

Kredi verilecek öğrencilerimizin herhangi bir iş ve işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak bakanlığımız tarafından yenilenip, sistem tarafından ders atamaları yapılacaktır.

Öğrencilerimizin ders atamaları, sistem tarafından, dönemlere göre sıralı olarak, zorunlu derslerinden başlayarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz seçilen bu derslerden başarılı sayılacaktır.

Yukarıda belirtilen iş ve işlemler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem (2019-2) sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması nedeniyle eylül ayı içerisinde tamamlanacaktır."

YENİ DÖNEM KAYITLARI NE ZAMAN?

AÖL yeni dönem kayıtlarının 24 Ağustos günü başlaması bekleniyor. AÖL kayıt sayfası yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN