MEB EKYS Sınav Sonuçları Açıklanıyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Koordinesinde yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) sonuçları için geri sayım sona eriyor.

MEB EKYS Sınav Sonuçları Açıklanıyor

MEB EKYS sonuçları açıklanıyor.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 21 Nisan 2019 günü yapılan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) 'nın sonuçları için geri sayım devam ediyor. 

Sınava giren on binlerce kişi, sonuçların açıklanmasını beklerken , sonuçların açıklanması için geri sayımda son günlere girildi. 

SINAV SORULARI

Sınavda 80 soru soruldu ve soruların derslere göre dağılımı şu şekildeydi:

  • Genel yetenek ve genel kültür %35
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi %10
  • Değerler eğitimi %5
  • Eğitim ve öğretimde etik %5
  • Eğitim bilimleri %35
  • Mevzuat %10

SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ

MEB EKYS sınav sonuçları 16 Mayıs 2019 günü açıklanacak. Gün içinde gelecek sınav sonuç duyurusundan bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise, sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde aynı şekilde yapılmalıdır (Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük dava açma süresini durdurmaz.). Bu adayların inceleme masrafları karşılığı ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) hesabına gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren 4 dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekir. Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırılmalıdır. ÖSYM süresi içinde yapılan itirazları inceleyecek, sonuçlarını adaylara ve gerektiğinde ilgili kuruma 10 gün içerisinde posta ile bildirecektir. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış dilekçeler işleme alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır.