MEB AÖL 2. Dönem Sınav Sonuçları ve 3. Dönem Sınavları Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı 2. dönem sınavları geçtiğimiz hafta yapıldı. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 3. dönem sınavları ne zaman olacak? İşte AÖL hakkında son gelişmeler.

MEB AÖL 2. Dönem Sınav Sonuçları ve 3. Dönem Sınavları Ne Zaman?

AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman? 3. dönem sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi sınavları geçtiğimiz hafta yapıldı. Türkiye genelinde yapılan Açık Lise sınavlarının tamamlanmasının ardından sınava giren öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi ve 3. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Biz de kamubulteni.com olarak bu yazımızda Açık Lise sınavları hakkında son gelişmeleri aktardık.

AÖL'DE O ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından AÖL sınavları hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Coronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle Açık Öğretim Lisesinin merkezi sistemle yapılan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı dönem sınavları ertelenmişti.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için bakanlık makamının,  7327427 sayı ve 02.06.2020 tarihli onayı doğrultusunda, Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olan öğrencilerimizden;

Açık öğretim lisesi sisteminde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olup 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış olanlara, daha önceki sınavlara girip girmediğine bakılmaksızın, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 3. Dönem (2019-3) sınavı için bir dönemde alabileceği ders kadar ders ataması yapılarak atanan bu derslerin kredileri verilecektir.

Kredi verilecek öğrencilerimizin herhangi bir iş ve işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak bakanlığımız tarafından yenilenip, sistem tarafından ders atamaları yapılacaktır.

Öğrencilerimizin ders atamaları, sistem tarafından, dönemlere göre sıralı olarak, zorunlu derslerinden başlayarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz seçilen bu derslerden başarılı sayılacaktır.

Yukarıda belirtilen iş ve işlemler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem (2019-2) sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması nedeniyle eylül ayı içerisinde tamamlanacaktır."

2. DÖNEM SONUÇLARI NE ZAMAN?

25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılan AÖL sınavının sonuçları için tarih belli değil. Ancak Açıköğretim Lisesi sınavlarının önceki dönem açıklama tarihlerine bakacak olursak sınav sonuçlarının Ağustos ayının sonunda açıklanması bekleniyor. 

3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

AÖL 3. dönem sınavları için henüz açıklama gelmedi. Sınavların Eylül ayındna sonra yapılması bekleniyor. Sınavlar ve sonuç duyurusu geldiğinde haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN