MEB AÖL 2. Dönem Sınav Sonuçları Açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı 2. dönem sınav sonuçları için geri sayım sona eriyor. Sınav sonuçları önümüzdeki saatlerde açıklanacak.

MEB AÖL 2. Dönem Sınav Sonuçları Açıklanıyor

AÖL sınav sonuçları açıklanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı 2. dönem açık lise sınav sonuçları için bekleyiş sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı Açık lise sınav sonuçları için geri sayımda son saatlerew girildi. Bakanlık, geçtiğimiz hafta yapılan sınavların sonuçlarını kısa sürede açıklayacak.

İŞ TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi tarafından yayımlanan AÖL iş takvimi şu şekilde:

İş takvimine baktığımızda açık Lise sınav sonuçlarının bugün gün içinde açıklanması bekleniyor. 

SINAV SONUÇLARI SAYFASI

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı 2. dönem AÖL sınav sonuçları aşağıdaki adresten açıklanacak. 

http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

Sonuçlar açıklandığında yukarıdaki linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada istenen bilgileri girerek sınav sonuçlarınıza bakabilirsiniz. 

3. DÖNEM KAYITLARI NE ZAMAN?

MEB Açık lise 3. dönem kaytlarının 24 Ağustos tarihinden sonra başlaması bekleniyor. 

3. DÖNEM DUYURUSU

MEB'den yayımlanan 3. dönem duyurusu şu şekilde:

Koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle Açık Öğretim Lisesinin merkezi sistemle yapılan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı dönem sınavları ertelenmişti.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için bakanlık makamının,  7327427 sayı ve 02.06.2020 tarihli onayı doğrultusunda, Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olan öğrencilerimizden;

Açık öğretim lisesi sisteminde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olup 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış olanlara, daha önceki sınavlara girip girmediğine bakılmaksızın, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 3. Dönem (2019-3) sınavı için bir dönemde alabileceği ders kadar ders ataması yapılarak atanan bu derslerin kredileri verilecektir.

Kredi verilecek öğrencilerimizin herhangi bir iş ve işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak bakanlığımız tarafından yenilenip, sistem tarafından ders atamaları yapılacaktır.

Öğrencilerimizin ders atamaları, sistem tarafından, dönemlere göre sıralı olarak, zorunlu derslerinden başlayarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz seçilen bu derslerden başarılı sayılacaktır.

Yukarıda belirtilen iş ve işlemler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem (2019-2) sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması nedeniyle eylül ayı içerisinde tamamlanacaktır.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA