Liselerin Boş Kontenjanları ve Taban Puanları Açıklandı 1'inci Nakiller 29 Temmuza Kadar

LGS Sınav sonuçları bu sabah açıklandı. Bakanlık, yaptığı açıklamada liselerin boş kontenjanlarının ve taban puanlarının belli olduğunu duyurdu.

Liselerin Boş Kontenjanları ve Taban Puanları Açıklandı 1'inci Nakiller 29 Temmuza Kadar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları ve taban puanları belli oldu. Puanlar ve boş kontenjanlar "e-okul.meb.gov.tr" adresinden açıkladı.

Bakanlık yaptığı yazılı açıklamada LGS kapsamında merkezi yerleştirmeyle öğrenci alan liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimler tablosu ile boş kontenjanlar belli olduğunu duyurdu. Bu bilgilere "e-okul.meb.gov.tr" adresinden bakılabilirken nakil işlemleri başladı.

LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil başvuruları başladı. İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek.

25-29 Temmuz arası, yerleştirmeye esas 1. nakil tercih dönemi olacak. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları, 1 Ağustos'ta açıklanacak.

Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları, 1-5 Ağustos'ta yapılabilecek; sonuçlar 8 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos 2022'de tamamlanmış olacak.

Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos 2022'de yerleştirme süreci tamamlanacak.

BOŞ KONTENJAN TABLOSU İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /