Lise KPSS'den 50-51-52-53-54-55 Alanlar Hangi Memur Alımlarına Başvurabilir?

Lise KPSS sonuçları ile birlikte adaylar hangi kurumun kaç KPSS puanı ile memur alımı yaptığını araştırmaya başladı. İşte 50 ile 55 arasında KPSS puanı alan adayların başvuru yapabileceği memur alımları.

Lise KPSS'den 50-51-52-53-54-55 Alanlar Hangi Memur Alımlarına Başvurabilir?

50-51-52-53-54-55 KPSS İle Hangi Memur Alımlarına Başvuru Yapılabilir?

Lise KPSS sonuçlarının açıklanması ile birlikte milyonlarca kişinin memur olmak için gerekli puanı belli oldu. 3 milyondan fazla aday kamu personeli alımlarında kullanabileceği KPSS puanını aldı.

7 Ekim günü yapılan KPSS’nin ardından geçerli bir puan alan adaylar bu puanları ile hangi memur alımlarına başvuru yapabileceğini araştırmaya başladı. Biz de Kamubulteni.com olarak kamu personeli adaylarının kafalarındaki soruları yanıtlamak üzere bu haberimizi kaleme aldık.

50-55 KPSS İLE HANGİ MEMUR ALIMLARINA BAŞVURU YAPILABİLİR?

50 ile 55 arasında KPSS puanı alan adaylar, lise mezunu memur alımlarına başvuru yapabilir. Belediyeler yönetmelik değişikliği ile düz memur alımlarını ve zabıta memuru alımlarını artık açıktan mülakat ile yapıyor. Birçok belediye 50-55 KPSS taban puanı ile memur alımı yapıyor. Öte yandan Jandarma sivil memur alımında da KPSS 55 şartı var.

Öte yandan Üniversiteler sağlık ile normal memur alımlarını KPSS puan sınırı olmadan yapıyor.

Öte yandan öğretmenevleri, polisevleri, kamu misafirhaneleri düşük KPSS puanı ile memur alımı yapmaktadır.

BAŞVURUSU DEVAM EDEN MEMUR ALIMLARI İÇİN TIKLAYIN

50-55 KPSS İLE MEMUR ALIM İLANLARINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLUNa

50-55 KPSS ile memur personel işçi ve tüm alımlar Kamubulteni.com ‘da olacak. Polis,  asker ve memur alımlarından bildirim alarak haberdar olmak için Kamubulteni.com mobil uygulamasını indirin.

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Kamubulteni.com | Ankara