KPSS Ortaöğretim için Başvurular Sona Eriyor (KPSS Yerleştirme Tarihleri Belli Oldu)

Kamuya personel olarak girmek isteyen adayların atması gereken ilk adım olarak bilinen KPSS bu sene lise, önlisans ve lisans düzeyinden gerçekleşiyor.

KPSS Ortaöğretim için Başvurular Sona Eriyor (KPSS Yerleştirme Tarihleri Belli Oldu)

Milyonlarca gencin hayallerini süsleyen memurluk için ilk adım olarak kabul edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı bu sene lise, önlisans ve lisans düzeyinden gerçekleştirilecek. Ekim ayında gerçekleştirilecek KPSS Lise için başvurular 3 Temmuz'da başlamıştı, adaylar yarın 23.59'a kadar ÖSYM'nin resmi internet sayfası üzerinden başvuru yapabilecekler.

LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS MEMUR ALIMLARINI KAÇIRMAK İSTEMİYOR , KADIN-ERKEK MEMUR ADAYLARIYLA TANIŞMAK VE BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İSTİYORSAN KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİRMEYİ UNUTMA.İNDİRMEK İÇİN TIKLA.

KPSS LİSE BAŞVURULARI SONA ERİYOR

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na ortaöğretim düzeyinden girmek isteyen adaylar için başvuru sürecinde sona gelindi. ÖSYM resmi internet sayfasından geçtiğimiz haftalarda yapılan duyuruda KPSS Gencobahis lise başvurularının 3 ile 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi'nden gerçekleştirileceği belirtilmişti.  7 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan KPSS Ortaöğretim için başvuru işlemleri için 19 Temmuz son tarih olarak belirtildi. Başvuru ücreti olan 60 TL'yi adaylar 20 Temmuz 2018 tarihine kadar ödeyebilecekler. 

KPSS ATAMA TAKVİMİ

Devlet Personel Başkanlığı'nca geçtiğimiz aylarda bu yıl gerçekleştirilecek merkezi atamalara ilişkin bilgilendirme yapılmıştı. İlgili duyuruda KPSS 2. Yerleştirme için adayların 11 ile 20 Aralık 2018 tarihleri arasında ÖSYM resmi sitesinden tercih yapabilecekleri belirtilmişti. Bilindiği üzere KPSS 1. Yerleştirmede çok az kontenjan açılmış adaylar bu konuda tepki göstermişti. İkinci yerleştirmede de az kontenjan açılması, Kamuya personel alımlarının genellikle kurumların açıktan atama yöntemiyle yapması bekleniyor.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA