KPSS 2020 Ön Lisans Branş Sıralamaları Açıklandı (Branş Bazında Sırlamaya Nasıl Bakılır?)

Son dakika haberi: ÖSYM Başkanlığı, 2020 KPSS ön lisans branş bazında sıralamaları az önce açıkladı.

KPSS 2020 Ön Lisans Branş Sıralamaları Açıklandı (Branş Bazında Sırlamaya Nasıl Bakılır?)

KPSS branş sıralaması açıklandı.

ÖSYM'den yapılan son dakika açıklaması şu şekilde:

2020 KPSS-Ön Lisans: Branş Bazında Sıralamalar

2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

BRANŞ SIRALAMAYA NASIL BAKILIR?

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

İşte adım adım anlatım:

ais.osym.gov.tr

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada girişinizi yapın. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada sol taraftaki menüde BAŞVURULARIM / TERCİHLERİN yazan yere tıklayın. Daha sonra son girdiğiniz KPSS'yi seçin. 

Daha sonra karşınıza çıkan ekranda üstte bulunan BRANŞ BAZINDA SIRALAMA butonuna tıklayın. 

Daha sonra bu ekranda mezun olduğunu bölümü seçin ve aşağıda ÖSYM tarafından... yazan yerdeki kutucuğu işaretleyip hesapla butonuna tıklayın. Branş bazında sıralamanız aşağıda yazacaktır.

KPSS İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN