KPSS 2019/1 ile Memur Alımı (Ortaöğretim) KPSS En Yüksek ve En Düşük Puanlar

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sayfasından günlerdir beklenen KPSS yerleştirme duyurusu yayımlanırken, ilgili duyuruda adayların KPSS yerleştirme sonuçlarına ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresinden erişebileceği belirtildi. Yine aynı duyuruda ortaöğretim, önlisans, lisans düzeyinden KPSS puanına göre kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşen adayların en yüksek ve en düşük puanları da yer aldı. KPSS yerleştirme taban ve tavan puanlar ve çok daha fazlası kamu bülteni haber sitesinde

KPSS 2019/1 ile Memur Alımı (Ortaöğretim) KPSS En Yüksek ve En Düşük Puanlar

KPSS 2019/1 ile Memur Alımı (Ortaöğretim) KPSS En Yüksek ve En Düşük Puanlar

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sayfasından günlerdir beklenen KPSS yerleştirme duyurusu yayımlanırken, ilgili duyuruda adayların KPSS yerleştirme sonuçlarına ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresinden erişebileceği belirtildi. Yine aynı duyuruda ortaöğretim, önlisans, lisans düzeyinden KPSS puanına göre kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşen adayların en yüksek ve en düşük puanları da yer aldı.

Ortaöğretim düzeyinde alım yapan kurumlar ve bu kurumlara yerleşen aday sayısı, boş kalan kontenjan bilgisi ve ilgili pozisyonlara yapılan alımlarda en büyük ve küçük puanlar aşağıdaki gibi oldu:

ÖSYM Açıkladı: KPSS 2019/1 'de Boş Kontenjan Kalmadı! 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın KPSS 2019/1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler bugün yayımlandı. Yayımlanan duyuruda , "KPSS 2019/1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 28 Temmuz 2019 tarihinde saat 13.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir." ifadelerine yer verilirken, Yerleştirme için tercih yapan aday sayısı ve yerleşen bilgisi de ilgili duyuruda yer aldı. 

BOŞ KONTENJAN KALMADI

Buna göre Ortaöğretim düzeyinden 14 bin 81 adayın tercih işlemi yaptığı ve 130 kontenjanın 130'unun da dolduğu görülürken, Ön Lisans düzeyinde 18 bin 564 adayın tercih yaptığı ve 254 adayın yerleştiği görüldü. Lisans düzeyinde ise 61 bin 645 aday KPSS 2019/1'de tercih yaptı, bu adayların 630'u boş olan kontenjanların tamamına yerleşti.

DİĞER BİLGİLER, SON İŞ HABERLERİ VE DAHA FAZLASI İÇİN TÜRKİYENİN EN BÜYÜK MEMUR ADAYI SAYFASINA TIKLA VE KATIL.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA