KPSS 2. Yerleştirme Tercih Tarihleri (Lise , Önlisans, Lisans)

ÖSYM tarafından uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına merkezi atama usulüyle personel alımı için 2. yerleştirme tarihleri netleşti.

KPSS 2. Yerleştirme Tercih Tarihleri (Lise , Önlisans, Lisans)

Kamu kurum ve kuruluşlarına son yıllarda artan açıktan personel alımları ne kadar can sıksa da adaylar merkezi atamalardan umudunu kesmiş değil. Hem yaş hem de mülakat konularında kolaylık sağlayan merkezi atamaların ilkinde çok kısıtlı kontenjan açılması adayların gözünü 2. yerleştirme işlemlerine çevirmesine sebep oldu. KPSS 2. yerleştirme için tarihler belli oldu. ÖSYM ve DPB tarafından paylaşılan takvime göre KPSS 2. yerleştirme için tercihler 2018 yılı sonunda gerçekleşecek.

TÜM MEMUR , POLİS, ASKERİ PERSONEL ALIMLARI CEP TELEFONUNA GELSİN İSTİYORSAN KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİRMEYİ Onbahis UNUTMA. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamubulteni

2018 KPSS 2. YERLEŞTİRME TERCİH TARİHLERİ

Kamu Personeli Seçme Sınavıyla kamuya merkezi atama usulüyle atanacak kişilerin belirlenmesi amacıyla ÖSYM tarafından gerçekleştirilen tercih işlemleri için tarih belli oldu. ÖSYM ve Devlet Personel Başkanlığı'nca paylaşılan KPSS yerleştirme takvimine göre 2018 KPSS puanlarıyla Kamuya alınacak personellerin belirlenmesi amacıyla tercihle 26 11 ile 20 Aralık 2018 tarihleri arasında alınacak. Kurumlar taleplerini iletmeye başladı. Kamu Kurum ve Kuruluşları merkezi atama usulüyle ihtiyaçları doğrultusundaki personel taleplerini ilgili kurum ve kuruluşlara 5 Ekim 2018 tarihine kadar iletecekler. 

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA